Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що причиною націоналізації "Приватбанку" став критичний дефіцит у балансі банку, котрий становив загрозу для всієї фінансової системи держави.

 

Про це голова уряду заявив у зверненні до українців.

 

"Ми прийняли це рішення, керуючись перш за все тим, щоби забезпечити стабільність банківської системи України і захистити гроші громадян України. За оцінками Національного банку України, розрив між сформованими резервами та кредитним ризиком станом на грудень сягнув майже 150 млрд гривень, що поставило під загрозу подальше обслуговування клієнтів банку", – пояснив Гройсман.

 

"Ситуація з "Приватбанком" могла мати вкрай негативні наслідки для усієї фінансової системи України. Таким чином, учорашнім рішенням ми захистили майже 20 млн клієнтів банку, 20 млн громадян України і також фінансову стабільність нашої держави", – запевнив прем'єр.

 

Володимир Гройсман додав, що з проханням про добровільну передачу банку державі звернулись і самі акціонери (втім, прем'єр не уточнив, чи йдеться про всіх).

 

"Гроші клієнтів банку відтепер переходять під 100% гарантії держави. Нацбанк у цей період підтримає стабільність національної валюти і має для цього абсолютно усі належні інструменти", – додав Гройсман.

 

19.12.2016