Детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському про підозру в одержанні хабарів.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Під час досудового розслідування детективи бюро встановили, що голова ЦВК упродовж 2012 року здійснив шість закордонних відряджень, пов’язаних зі своєю професійною діяльністю на чолі Центрвиборчкому, котрі, згідно з версією слідства, було профінансовано коштами Партії регіонів. Про це, зокрема, йдеться у доказах, долучених до справи про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів – кримінального провадження, розпочатого детективами НАБУ в травні 2016 року на підставі заяви екс-першого заступника Служби безпеки України Віктора Трепака.
Загальна сума хабарів, інкримінованих детективами Охендовському, склала $161,7 тис.
Голову ЦВК підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України ("Одержання хабарів у великому та особливо великому розмірах особою, яка займає особливо відповідальне становище"). Ці статті Карного кодексу діяли на момент скоєння злочину.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зазначив, що Охендовський їздив закордон ніби для "ознайомлення із виборчим законодавством України та особливостями виборчого процесу з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року".
"Втім, справжньою підставою цих закордонних візитів, як вбачається з матеріалів розслідування, було виконання Охендовським М.В., обраним до складу ЦВК у 2007 році за квотою Партії регіонів, неофіційного доручення вищих службових осіб держави та членів цієї партії стосовно донесення до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій в позитивному світлі інформації про «демократичний» перебіг виборчого процесу в Україні з метою недопущення можливого визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам", – прокоментував Холодницький на своїй сторінці у Facebook.
За словами керівника прокуратури, експертиза підтвердила автентичність підпису Охендовського у "комірній книзі" Партії регіонів. Сам підпис стояв біля сум, котрі складають $16,7 тис., проте у "тіньовій бухгалтерії" є ще два записи про можливе отримання Охендовським грошей розміром у $100 тис. та $45 тис. "Не зважаючи на те, що про одержання цих грошей підозрюваний власноручно не розписувався, встановлено, що їх видачею займалась та ж особа, що і у випадках отримання ним коштів за відрядження, що дозволяє стверджувати про їх достовірність", – додав Холодницький.
14.12.2016