У старій дільниці Львова археологи натрапили на давній цвинтар.

 

У Львові на площі Святого Теодора археологи натрапили на частину давнього цвинтаря, за попередніми відомостями – з XVIII ст., інформує Рятівна археологічна служба Інституту археології НАН України.

 

На думку археологів, ділянка була прицерковним кладовищем, що відоме ще з XV ст. «Археологічні дослідження на площі ми розпочали у середині листопада. Наразі, крім давнього кладовища, нам також вдалося виявити давньоруський об’єкт орієнтовно XIII століття. Знахідки княжих часів – це вже хороша традиція для цієї частини міста. Варто згадати про наші дослідження по вул. Веселій, Сянській, Долинського. Розкопки останніх років дають нам вагомі та переконливі відомості про існування Львова у княжу добу. Також одним із виявлених під час досліджень об’єктів є залишки бруківки ХІХ століття», – розповів керівник археологічної експедиції Микола Шніцар.

 

Археологічні дослідження на площі Святого Теодора, що в центральній частині Львова, проводять фахівці Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України на замовлення Львівської міської ради. Роботи планують закінчити до кінця року.

 

За словами археологів, відомостей про площу Святого Теодора не так багато. Перші пов’язані зі згадкою про дерев’яну церкву Святого Теодора від 1453 року. Припускають, що святиня могла існувати ще з давньоруського часу, однак переконливих підтверджень цієї гіпотези наразі немає. У 1783 році було проведено ревізію церков і через невелику парафію її розібрали, а храмову ікону передали до церкви св. Миколая, розташованої поруч. Вже пізніше тут була облаштована площа, на якій виникла торговиця, так звана Стара Тандета, яка існувала у ХІХ ст. Цікавим є факт, що з середини ХХ ст. цей ринок називали Краківським і він фактично був попередником нинішнього, який перенесли на сьогоднішнє місце у 1960-х роках ХХ ст.

 

 

05.12.2016