У повідомленні відомства, оприлюдненому в п'ятницю, другого грудня, говориться, що масштабні гакерські атаки заплановано розпочати п’ятого грудня 2016 року.
Федеральна служба безпеки Росії робить припущення, що атаками проти найбільших російських банків,спецслужби іноземних держав мають намір дестабілізації російську фінансову систему – повідомила інформаційна аґенція РБК. Причому головні ролі у гакерській атаці, за твердженням російських спецслужб, належатимуть Україні та Нідерландлам.
«У результаті оперативно-розшукових заходів встановлено, що серверні потужності й командні центри для проведення кібератак розташовані на території Нідерландів і належать українській гостинговій компанії BlazingFast», – йдеться в повідомленні ФСБ.
За даними російських спецслужбовців, кібератака повинна супроводжуватися масовим розсиланням провокаційних SMS-повідомлень і вкиданням у соціальні мережі інформації про банкрутство і відкликання ліцензій у провідних банків федерального і регіонального значення та про кризу кредитно-фінансової системи Росії.
Директор BlazingFast Антон Онопрійчук у коментарі для радіо Deutsche Welle підтвердив, що у компанії є майданчик в Нідерландах. «ФСБ РФ до нас не зверталася, ніяких офіційних запитів не було. Про всю цю історію ми дізналися з новин, тому ні підтвердити, ні спростувати це повідомлення ми не можемо. Ті, хто у нас купують сервери, не повідомляють, що вони вчинятимуть кібератаки», – зазначив він.
02.12.2016