Рольові ігри

Сучасності бракує Івана Петровича Котляревського. Тільки він зміг би змалювати ці події як бурлескно-травестійну поему.

 

Руханка тижня

 

 

Про карґо-культ вже казано і переказано, всі знають, — але варто пригадати, бо то актуально, — що в часи Другої світової війни на забутому Богом і людьми тихоокеанському острові американці збудували аеродром і за використання землі абориґенам давали різноманітні ліґумінки. Після закінчення бойових дій білі люди повернулися у свою Оклахому, а чорні люди збудували з бамбука і очерету літаки, сторожові вежі й чекали нового нашестя щастя. За таким самим принципом після повноцінного Майдану збирається карґо-Майдан. Організатори того дійства думають, що коли вивести надвір «півтора каліки», то можна дістати «широкий здвиг народу».

 

Насправді можна дістати дивний закон про захист інтересів вкладників ліквідованого банку, що подібне на бонус для чоловіка, який грав у наперстки біля вокзалу. Карґо-культ спрацьовує для партії, яка має шанс стати першою на дочасних виборах, і потім розцінки на виконання чогось неадекватного будуть менші від теперішніх 150 гривень. А заступник голови фракції, яка у ВР репрезентує ту саму партію, вже сказав: «Я переконаний, що мільйони людей вийдуть на акції протесту, і ми вийдемо до цих людей. Терпіти ніхто не буде».

 

Буцання тижня

 

 

Травесті (у театральному сенсі слова) окупували Верховну Раду. На засіданнях парламентських комітетів хтось вважає себе Арлекіном, хтось — П'єро чи Коломбіною або Мірандою. Потім виявляється, що сумний плаксій П'єро може гепнути в рум'яне обличчя того, хто вважає себе Арлекіном, і commedia dell'arte стане цапки.

 

Уся ця буфонада називається українською політикою. Неможливо зрозуміти, що паяци роблять у вищому законодавчому органі, але вони там таки існують, пересуваються в часі і просторі, торкаються один одного, і якби був присутній Котляревський, то написав би ще одну «Енеїду».

 

Кіно тижня

 

 

«Я не все можу сказати про те, як і коли, тому що слідство ще ведеться. Але це відео знято не в момент захоплення злочинного угруповання. Це знімалося, коли проводився слідчий експеримент. Але є записи телефонних переговорів, які не були оприлюднені, тобто тих, коли я був на волосок від смерті, і не було ніякої надії на кого-небудь. Одне можу сказати про ці переговори: вони там в ГРУ абсолютно кінчені виродки», — сказав Богданов. Іллю Богданова «закрили» буцім працівники російської ФСБ, а звільнили працівники СБУ. Потім звільнений казав про свої проблеми, хоча мас-медії тиражували на той час багато перемог тієї самої СБУ.

 

Колись про смішний сюжет з Богдановим і СБУ зроблять кіно, де матиме честь виконувати головну роль Шон Коннері або Тімоті Далтон. А в ролі СБУ буде Наталі Портмен. Треба ж таки довести дійство до абсурду.

 

Оптимізм тижня

 

 

На засіданні комітету Генеральної Асамблеї ООН підтримали резолюцію щодо порушення прав людини у Криму. Малося на увазі те, що на півострові росіяни, які анексували той кавалок території, поводяться негарно.

 

В Асамблеї до росіян стосунок поганий (так пише лібрето), в українців до росіян поганий стосунок (так пише логіка). Логіка починає говорити своєю мовою, коли згадати треба, що резолюція комітету має бути затверджена Генасамблеєю, засідання якої відбудеться десь і колись в грудні. Та й ухвалені Асамблеєю рішення не є остаточним вердиктом. Європейці вирішили, що росіяни є окупантами? Ой. Росіяни від того дуже здивувалися.

 

Колись Європа згадає про танки Т-34 у Берліні або «бістро» у районі Єлисейських полів. Але то вже буде пізно.

 

21.11.2016