Понад 80 правозахисних та гуманітарних організацій підписали петицію з вимогою не допустити переобрання Росії до цього ґреміуму.
Правозахисники, серед яких, зокрема, представники таких авторитетних міжнародних організацій, як Human Rights Watch та International Care, пояснюють таку свою жорстку позицію політикою Москви в Сирії.
«Дії Росії в Сирії являють собою чіткий контраст з її риторичними заявами про прихильність до прав людини», – цитує текст петиції британське видання The Independent.
Автори документа відзначають, що вето, якими Росія, будучи постійним членом Ради Безпеки ООН, регулярно блокує будь-які резолюції, спрямовані на припинення вогню в Алеппо і авіаційні удари, яких вона завдає по мирних мешканцях і цивільних об’єктах, «несумісні з принципами та цілями Ради ООН з прав людини».
Представники Росії напередодні заявили, що в разі повторного обрання до РПЛ ООН, вони мають намір «сприяти дотриманню державами своїх міжнародних зобов'язань в галузі прав людини». Однак автори петиції, вважають, що тісна співпраця Москви з режимом Башара Асада ставить під сумнів ці слова.
«Довіра і легітимність Ради з прав людини ґрунтується на тому, наскільки її члени демонструють справжню прихильність до прав людини», – зазначається в заяві.
Росія, яка з 2013 року поряд з Македонією є членом РПЛ ООН від Східної Європи, бореться за переобрання, конкуруючи з Угорщиною і Хорватією. Вибори нового складу ради пройдуть в п'ятницю, 28 жовтня.
25.10.2016