Бельгійські франкофони заблокували угоду ЄУ з Канадою.

У понеділок, 24 жовтня, прем'єр-міністр Белгії Шарль Мішель визнав, що уряд країни не здатен підписати договір про торгово-економічну співпрацю між Європейською Унією і Канадою (CETA - Comprehensive Economic and Trade Agreement).

 

 

Перед цим Шарль Мішель провів тривалі перемовини з керівниками бельгійських регіонів – повідомило видання Die Welt. За словами прем’єр-міністра, уряд Бельгії, Німецькомовне співтовариство і Фламандський регіон кажуть CETA «так», проте Валлонія, столичний регіон Брюссель і Французьке співтовариство сказали угоді «ні».

 

Раніше стало відомо, що Валлонія, незважаючи на тиск Євроунії, не має наміру поспішати зі схваленням CETA. «Реалістичним терміном мені видається період до кінця року. За цей час ми могли б впоратися», - заявив глава парламенту Валлонії Андре Антуан.

 

Представники Валлонії неодноразово підкреслювали, що вони – не противники CETA, проте висловлювали незадоволення процедурою його ратифікації.

 

«Ми не проти угоди з Канадою, але ми не хочемо, щоб це було спрямовано проти наших соціальних і екологічних стандартів. Ми не хочемо арбітражного механізму, який дозволить мультинаціональним корпораціям притягати країну до суду», - пояснив глава провінції Валлонія Поль Маньєт. Він заявив, що не має наміру ухвалювати рішення під сильним тиском, який чиниться на владу провінції.

 

Попередньо підписання угоди було заплановано на 27 жовтня поточного року. Підготовка до підписання Всеохоплюючої економічної і торгівельної угоди з Канадою тривала сім років. Угода CETA покликана усунути торговельні обмеження, які на даний момент існують між Канадою і ЄУ. Завдяки йому Канада і Європейська Унія змогли б скасувати 98% чинних нині торгових мит.

 

Як стверджують прихильники СЕТА, з підписанням угоди обсяг взаємної торгівлі може зрости на 20%. Крім того, вважають вони, угода особливо сприятливо позначиться на розвитку малого бізнесу і в ЄУ, і в Канаді.

 

Критики ж угоди впевнені, що СЕТА захищає інтереси великих корпорацій і що підписання угоди призведе до зниження стандартів якості продукції. Раніше в Бельгії та інших європейських країнах пройшли масові акції протесту проти підписання угоди.

24.10.2016