УГП закликає тимчасово закрити доступ до «Меморіалу орлят» на Личаківському цвинтарі.

 

Українська галицька партія звернулася до влади Львова з тим, щоб тимчасово обмежити доступ до «Меморіалу орлят» на Личаківському цвинтарі та вжити належних заходів щодо підвищення безпеки інших польських поховань у Львові. Відповідну заяву депутати від УГП зачитали нині на засіданні сесії Львівської міської ради.

 

 

«Ми всі мусимо з прикрістю констатувати, що безвідповідальні дії певних політичних сил Польщі, які умисне чи неумисне призвели до замороження процесу історичного примирення українського і польського народів, спровокували низку безпрецедентних випадків плюндрування українських військових поховань на території Республіки Польща. Хочеться вірити, що це були провокації третіх сил, які спішать використати атмосферу посилення напруженості українсько-польських стосунків і бездіяльність польської влади щодо запобігання актів вандалізму», – ідеться в заяві УГП.

 

З метою уникнути можливих «симетричних» провокацій, актів вандалізму та плюндрування польських військових поховань в Галичині і, зокрема, у Львові Українська галицька партія закликає: тимчасово обмежити доступ до польського військового меморіалу на Личаківському цвинтарі у Львові та вжити належних заходів щодо підвищення безпеки інших польських поховань у Львові.

 

Зруйнований 9 жовтня пам'ятник українцям, у тому числі воякам УПА, які спочивають на цвинтарі села Верхрата Любачівського повіту Підкарпатського воєводства

 

Також в УГП закликають львів'ян вшанувати пам'ять всіх полеглих у боях 1918–1920 років і взяти участь у традиційному молебні на місці українських і польських військових поховань 1 листопада.

 

«Нехай цьогорічна спільна молитва стане початком відновлення християнського примирення наших сусідніх народів», – додали в УГП.

 

Як повідомляв Z, минулого тижня львівський осередок партії провів акцію проти антиукраїнської політики Польщі біля польського консульства.

 

20.10.2016