Місто приєднується до міжнародної акції на підтримку українських заручників Кремля.

 

Сьогодні, 10 жовтня, Львів приєднається до міжнародного руху на підтримку українських заручників у Кремлі та полонених на Сході України. Акція відбудеться о 10 год. біля пам’ятникові Тарасу Шевченку, повідомила помічник народного депутата Надії Савченко Ірина Юзик.

 

«Виходимо за наших кремлівських політв'язнів, виходимо за наших полонених на Сході України! Не забуваємо! Водночас у ПАРЄ за ініціативи членів української делегації ПАРЄ та народного депутата України Надії Савченко буде подано резолюцію до Парламентської Асамблеї Ради Європи з вимогою до Російської Федерації негайно відпустити українських політичних в'язнів. Їх зараз мінімум 31!

 

Ця акція анонсує нову міжнародну акцію «STOP PUTIN. STOP WAR», яка проходитиме 14 жовтня біля посольства Російської Федерації в 16 країнах світу та 39 містах світу», – написала Ірина Юзик.

 

Вона додала, що за попередньою інформацією, акція відбудеться також у Києві та ще 8 містах України: Житомирі, Черкасах, Чернігові, Миколаєві, Хмельницькому та Глухові.

 

З початку російсько-українського конфлікту щонайменше 44 громадянини України зазнали незаконного кримінального переслідування за політичними мотивами з боку російських правоохоронних органів, пише Гал-Інфо.

 

З них 6 звільнені (Надія Савченко, Геннадій Афанасьєв, Юрій Ільченко, Юрій Солошенко, Богдан Яричевський, Юрій Яценко); 31 перебувають в ув'язненні; 15 засуджені (Микола Карпюк, Станіслав Клих, Олександр Кольченко, Олег Сенцов, Олексій Чирній, Олександр Костенко, Хайсер Джемілєв, Сергій Литвинов, Валентин Виговський, Віктор Шур, Андрій Коломієць, Руслан Зейтуллаєв, Нурі Примов, Рустем Ваит, Ферат Сайфуллаев); щодо 16 кримінальне переслідування триває (Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі, Алі Асанов, Емір-Усеин Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв, Вадим Сірук, Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров, Енвер Мамутов, Артур Панов , Євген Панов, Роман Сущенко); 2 засуджені умовно (Талят Юнусов, Ескендер Небієв).

 

Ще щодо 5 кримінальне переслідування триває (запобіжний захід - не тримання під вартою): Ільмі Умеров, Арсен Юнусов, Ескендер Кантемир, Ескендер Емірвалієв, Микола Семена.

10.10.2016