Кабінет міністрів України офіційно презентував проект бюджету на 2017 рік на засіданні Верховної Ради. Голова уряду Володимир Гройсман висловив готовність до зміни закладених пропозицій і закликав народних депутатів до конструктивної роботи.

 

"Хотів би розраховувати на те, що сьогоднішня презентація буде тільки початком нашої плідної взаємодії, нашого конструктивного діалогу з метою вийти на якомога кращий фінансовий документ і зробити це спільно", – заявив Гройсман, за повідомленням "Урядового порталу".

 

Зокрема, прем'єр-міністр похвалився, що Кабмін вчасно передав фінансовий документ до парламенту, перед 15 вересня.

 

"Ми дуже хотіли, щоби ми провели з вами у стінах українського Парламенту дуже якісну дискусію щодо того, яка буде остаточна редакція цього бюджету. Важливо є те, що ми внесли цей бюджет абсолютно чесно, відкрито, в якому є збалансовані як доходи, так і видатки, і в якому є чіткі пріоритети, які опираються на економічне зростання, які дадуть можливість не тільки забезпечити певний розвиток нашої країни, а також почати відновлення соціальної справедливості, підвищення соціальних стандартів і заробітних плат", – запевнив Гройсман.

 

Зокрема, проект зберігає курс дотеперішньої фінансової децентралізації, і також передбачає підвищення відповідальності місцевих органів влади. Уряд передбачив збільшення видатків на регіональний розвиток до 9 млрд. грн., що включає ресурси державного фонду регіонального розвитку, субвенцію на соціально-економічний розвиток та підтримку об'єднаних територіальних громад.

 

Голова парламентського комітету з питань бюджету Андрій Павелко зазначив, що подання урядом проекту в передбачені терміни дозволяє виділити достатньо часу на його розгляд. Напередодні на засіданні комітету висловили зауваження щодо недостатнього забезпечення ресурсами деяких сфер. Бюджетна комісія планує на перше читання підготувати висновки та пропозиції, інформує прес-служба ВР.

 

Голова парламенту Андрій Парубій повідомив, що, згідно зі статтею 154 реґламенту Верховної Ради, проект державного бюджету України на 2017 рік вважається прийнятим парламентом для подальшої роботи.

 

21.09.2016