Посмертне донорство органів може стати обов’язковим у Нідерландах.

Палата представників парламенту в Гаазі проголосувала за відповідний пакет законів.

 

 

Зі 150 депутатів парламенту за законопроект проголосували 75 осіб, 74  висловилися проти –  повідомляє видання DutchNews.

 

Ініціатором законопроекту стала партія Democraten 66. Їх під час голосування підтримали лейбористи, соціаліст і ліберали. Проти голосували представники консервативних і правопопулістських партій.

 

Ініціатори законодавчого нововведення  розраховують, що воно допоможе отримати більше органів для трансплантації. За словами представників Democraten 66, в країні щорічно вмирає приблизно 150 людей, котрі могли б вижити за своєчасної пересадки вражених органів.

 

Пакет законів ще повинен схвалити Сенат та підписати монарх Нідерландів. Якщо все пройде успішно, то в країні буде запроваджено загальнообов'язкове посмертне донорство органів. Проте політологи висловлюються про це не надто оптимістично, адже у верхній палаті парламенту прихильників нового законодавства поки що налічується лише 33 сенатори, а для успішного проходження закону потрібно 38 голосів.

 

У березні 2012 року схожий закон був ухвалений в Еквадорі та Уругваї. Всі громадяни країни старші за 18 років автоматично стали посмертними донорами органів.

 

У квітні 2016 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині». Законопроект передбачає, що кожна повнолітня дієздатна особа може дати письмову згоду на те,щоб стати донором органів та анатомічних матеріалів після своєї смерті. Після підписання відповідних документів, на особу оформлюється картка потенційного донора державного зразка.

16.09.2016