Громадськість міста оскаржить у суді результати конкурсу на посаду директора Ґалереї мистецтв.

 

Громадські організації готують позов про оскарження результатів конкурсу щодо призначення директора Львівської національної ґалереї мистецтв, де переможцем визначили Тараса Возняка, заявив член правління Українського фонду культури, член правління ГО «Конґрес української інтеліґенції» Валерій Потюк, інформує ЗіК.

 

Громадські організації звернуться до суду про скасування конкурсу та визнання його результатів недійсними. На думку Валерія Потюка, конкурсна комісія була сформована під одного з кандидатів – Тараса Возняка.

 

«Яким чином міністр культури добрав у конкурсну комісію трьох людей від міністерства, які є залежні від нього – нещодавно призначених директорів музею Івана Гончара і музею Небесної сотні та екс-міністра культури Василя Вовкуна, якому пообіцяв посаду директора Львівського оперного театру замість Тадея Едера», – заявив Валерій Потюк.

 

Він додав, що, на його думку, Тарас Возняк взагалі не мав права брати участь у конкурсі, оскільки не є фахівцем у галузі культури, зокрема у музейній справі.

 

«Пан Возняк не має жодної підстави бути директором Ґалереї мистецтв. Освіта – політехнічна, спеціальність – інженер-механік. Він не має стажу роботи у музеї, наукового звання, державних нагород, стажу роботи у цій галузі. Міністерство культури в особі пана Нищука не мало права прийняти його документи до конкурсу. Це все одно, що він піде у лікарню швидкої допомоги керувати», – сказав Валерій Потюк.

 

Окрім того, з його слів, народний депутат Юрій Шухевич подав запит до міністерства культури щодо роз'яснення положення ст. 21 закону про культуру.

 

«Це те, що придумала пані Ірина Подоляк, де освіта, фах, стаж роботи не грають ролі для призначення у галузі культури. Директором може бути будь-хто… Вони апріорі самі не розуміють, що вони написали у цьому законі… Чи може бути фахівець без фаху?» – додав Валерій Потюк.

 

Також громадськість Львова подала позов про відновлення на роботі Лариси Разінкової, яку, як стверджує Валерій Потюк, не допускають на робоче місце.

 

Але позовами справа не обмежиться. Діячі кажуть, що якщо Мінкульт в особі міністра Євгена Нищука не зреагує на думку львівської громадськості, збиратимуть підписи про його відставку.

 

«Зберемо 20 тисяч підписів для оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади міністра культури України – замість Євгена Нищука», – сказав Валерій Потюк.

15.09.2016