Серед усіх областей України протягом останнього року найбільше вироків за корупційні злочини було винесено у Львівській області – 69. На другому місці – Дніпропетровська область (54 вироки), на третьому – Донецька (50 вироків).
Проте реальне покарання на Львівщині дістав аж один корупціонер, повідомляють Наші гроші, які проаналізували вироків судів першої інстанції за період від 1 липня 2015 року до 30 червня 2016 року.
Так, у Львівській області із 73 засуджених осіб більшість були звільнені від реального покарання (34 особи), а ще 10 були виправдані. Ще третина – оштрафовані, і лише двом особам присуджено позбавлення волі.
Загалом було проаналізовано 819 вироків у реєстрі за корупційними статтями (ст. 191, 364, 368, 369 та 369-2 ККУ), за якими пройшли 952 особи. За ще двома корупційними статтями, ст. 368-2 (незаконне збагачення) та ст. 210 (нецільове використання бюджетних коштів) за досліджуваний період не було винесено жодного вироку.
Серед засуджених у Львівській області немає жодного посадовця найвищої категорії А. Із категорії В, тобто посадовців, які займають відповідальне становище, вироки винесено 9 особам. Жоден з них не дістав реального ув'язнення.
Загалом із дев'яти осіб: двох виправдали, п'ятеро дістали умовний строк і ще двоє були покарані штрафом. Оштрафовано на 59,5 тис. грн Ігоря Гуменчука, екс-першого заступника начальника Інспекції ДАБІ у Львівській області, та Михайла Чаплю, голову Нагуєвицької сільської ради Львівської області, якому присудили 1,7 тис. грн штрафу.
Дві інші категорії С і D – це службовці середньої та найнижчої ланки, яких було 53 особи. Сюди увійшли директори комунальних підприємств, начальники управлінь, секторів, підрозділів, відділів у різних органах влади, лікарі, голови дільничних виборчих комісій, командири військових частин і рот, директори шкіл та дитячих садків, державні виконавці та оперуповноважені.
Із 53 посадовців цих категорій: 7 – були виправдані, 22 – звільнені від покарання, 21 – відбувся штрафом. Ще один чоловік, начальник медичного пункту 4-го окремого мотопіхотного батальйону, дістав 4 місяці арешту.
Лише двоє осіб у Львівській області, і це посадовці середньої та найнижчої ланки, дістали покарання у вигляді ув'язнення. Так, 5 років позбавлення волі дістала Галина Лазука, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Червоноградського міського управління юстиції за отримання 500 доларів хабара. Також дільничий інспектор Галицького райвідділу дістав 3 роки і 3 місяці позбавлення волі, однак не за зловживання службовим становищем, а за крадіжку (за ст. 364 був виправданий).
Окрім справи щодо Ігоря Гуменчука, серед найбільш резонансних – справа Олександра Остапця, директора ДП «Львівський бронетанковий завод»: за статтею про службову недбалість – 3 роки іспитового строку, за ст. про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – виправданий; справа Петра Буряка, ректора Львівської державної фінансової академії: за статтею про хабарництво – 25 тис. грн штрафу; справа Василя Боцка, директора ТзОВ ВП «ЗВЗ» (збитки військовим на майже 9 млн грн): 2 роки іспитового строку без конфіскації та 255 тис. грн штрафу.
08.09.2016