Такого висновку дійшло видання «Наші Гроші», яке проаналізувало відкриті данні з реєстру судових рішень з липня 2015 року по липень 2016 року і оприлюднило їх нині під час круглого столу «Ефективність розслідування корупційних злочинів в Україні. Статистика і аналіз».
«Якщо говорити про службовців високого рівня, вони діляться в нас на категорії А,В,С,D. Якщо говорити про рівень А, то протягом цього року у нас є лише 2 справи, де люди теоретично ще можуть сісти. Це означає, що перша інстанція пройшла, однак поки справи є в апеляціях і касаціях. Але якщо говорити про доконаний факт, то за останній рік з високопосадовців найвищого рівня ніхто не був покараний за корупцію», - повідомив головний редактор НГ Олексій Шалайський.
За його словами, серед тих трьох людей, які фігурують в категорії так званих ТОП-посадовців, двоє голів райдержадміністрацій і один заступник голови Держсільгоспінспекції України. Щодо чиновників рівня В (слідчі, директори департаментів у центральних органах влади, інші дрібні начальники), то зі 156 осіб, по яких суд виніс вироки, лише відносно 4 таких чиновників суд прийняв рішення відправити у в'язницю для відбування покарання.
Згідно дослідження НГ, за цей рік через суди пройшло і було винесено загалом понад 800 вироків (позитивних чи негативних), засуджено чи виправдано 952 особи за корупційні злочини.
«З цих 952 осіб половину звільнили від покарання або виправдали, ще третині призначили штрафи і, фактично ми доходимо до того, що хоч якимось чином покарані є 300 осіб», - повідомив Олексій Шалайський.
31.08.2016