Порошенко ветував закон про амністію учасників АТО.

 

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон "Про амністію у 2016 році", ухвалений 7 липня, одним із основних пунктів котрого була амністія учасників антитерористичної операції за скоєння нетяжких злочинів.

 

На офіційному сайті Верховної Ради вказано: 17 серпня закон повернуто до парламенту з президентськими зауваженнями.

 

Причини ветування документу та перелік пропозицій голови держави наразі невідомі – текст поки що не оприлюднили.

 

Раніше цей документ критикували правозахисники. Зокрема, генеральний секретар міжнародної організації "Парламентарії за глобальні дії" Девід Донат-Каттін заявляв, що "не можна амністією, згідно з міжнародним гуманітарним правом, прикривати воєнні злочини та інші міжнародні злочини".

 

А українська правозахисниця Олександра Матвійчук казала, що закон настільки неопрацьований, що міг би подарувати амністію й "беркутівцям". "Депутати думали, що документ має скасувати переслідування учасників АТО за вимушені дії, які вони чинили в реаліях воєнного часу. Але проблема так не вирішується. Цей законопроект дозволяє амністувати навіть тих представників правоохоронних органів, які вчиняли злочини на Майдані тільки тому, що у них зараз отриманий статус учасника АТО. А сам документ не має положення, що час вчинення злочинів не мав бути пов'язаний з АТО", – сказала Матвійчук, за повідомленням "Громадського радіо"

 

17.08.2016