Москва і Дамаск застосовують запалювальні бомби проти мирного населення.

Про це заявили представники міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW). Такі дії є порушенням міжнародного права, відзначається в заяві, опублікованій на сайті HRW у вівторок, 16 серпня.

 

 

За даними організації, російські та сирійські військовики за минулі шість тижнів застосовували запалювальні боєголовки принаймні 18 разів, зокрема, в ході атак на позиції сирійської опозиції в містах Алеппо та Ідліб 7 серпня – повідомляє видання Zeit Online.

 

«Сирійський уряд і Росія повинні негайно припинити атаки зі застосуванням запалювальної зброї по районам, де проживає мирне населення», – така вимога міститься  в заяві директора HRW з питань озброєнь Стіва Ґуса. Він зазначив, що цей вид зброї завдає жахливих тілесних ушкоджень і заподіює нестерпного білю.

 

HRW нагадує, що застосування запалювальної зброї порушує Конвенцію про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї. Організація закликає підписантів цього документу на зустрічі 29 серпня в Женеві засудити дії Москви і Дамаска і закликати їх приєднатися до протоколу.

 

Як стверджують правозахисники, звинувачення ґрунтуються на фотознимках і відеозаписах, зроблених під час атак і після них. За даними HRW, внаслідок застосування запальної зброї постраждало щонайменше 40 мирних мешканців.

16.08.2016