З такою пропозицією вона теж звернулася до Раді ЄУ. Про це в середу, 27 липня, заявив віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс.
«Ми вирішили не штрафувати Португалію та Іспанію, попри те, що вони не доклали достатньо зусиль для скорочення бюджетного дефіциту й таким чином порушили Пакт про стабільність єврозони. В обох випадках були враховані пом'якшувальні чинники», – повідомив Домбровскіс.
Під час ухвалення рішення єврокомісари відзначили «перспективний економічний розвиток Португалії та Іспанії, проведені в обох країнах реформи і їхні зобов'язання виконати умови загальноєвропейського пакту стабільності», – йдеться в заяві Єврокомісії, яку цитує тижневик Der Spiegel.
Раніше міністри фінансів країн-членів єврозони підтримали запровадження санкцій проти Мадрида і Лісабона, визнавши, що вони не зробили необхідних зусиль зі скороченню бюджетного дефіциту. Дане рішення означало автоматичний запуск процедури накладення штрафу, який міг досягти 0,2 відсотка ВВП, але міг бути і суто символічним – «нульовим». При цьому Іспанія і Португалія протягом 10 днів після ухвалення рішення про накладення штрафу мали право подати заяву про зниження суми.
Чинний в Європейській Унії Пакт стабільності і зростання передбачає, що рівень державного дефіциту бюджету не повинен перевищувати трьох відсотків від ВВП, а рівень державного боргу – 60 відсотків від ВВП. Якщо країна перевищила ці пороги, ЄУ може встановити термін, протягом якого країна зобов'язана знизити дефіцит. У разі невиконання зазначеної вимоги у відведений термін їй загрожують штрафні санкції.
27.07.2016