4 серпня стартує 9-й міжнародний фестиваль Wiz-Art.

 

4 серпня у Львові розпочнеться 9-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art. Його локаціями стануть Львівський палац мистецтв, кінотеатр Коперник, дворик Ратуші, розповіла директор фестивалю Ольга Райтер.

 

«Наша цьогорічна програма, окрім сотні історій та експериментів з історіями, – це роботи, які крокують в ногу з часом і вишуковують больові моменти історії людства тут і зараз, аби пройти через очищення усвідомленням, очищення обговоренням», – коментує каже Ольга Райтер.

 

«Також цього року у вересні виповнюється 120 років з дня першого кінопоказу у Львові. Наш цьогорічний слоган фестивалю – Народження світла – зокрема присвячується і цій епохальній події», – додає вона.

 

Офіційне відкриття фестивалю відбудеться 4 серпня у Львівській обласній філармонії. Глядачі зможуть подивитись підбірку коротких метрів – фестивальних хітів, та насолодитись аудіовізуальним перформансом MANU.

 

Цього року у міжнародному короткометражному конкурсі візьмуть участь 15 фільмів з усього світу: з Франції, Німеччини, Палестини, Ірландії, Греції, Данії, Австралії, Норвегії, Індії, Канади, Азербайджану, Росії, Польщі. Вони змагатимуться за головний приз фестивалю — гран-прі, а також за призи в трьох номінаціях — краща режисура, кращий сценарій та краща операторська робота.

 

Визначатиме найкращі короткометражні фільми міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів: Віллі Ганс (Німеччина), Ґжеґож Дембовскі (Польща) та Дарія Бадьйор (Україна).

 

У національному конкурсі змагатиметься 8 українських стрічок , серед них Згущонка, ігрова короткометражка Катерини Горностай, фільм Син Філіпа Сотниченка, який брав участь у престижному кінофестивалі у Клермон-Феррані (Франція), переможець національного конкурсу Одеського кінофестивалю 2015 Чоловіча робота Марини Степанської, а також учасник програми Berlinale Generation 14+ фільм Без тебе Sensiz Нарімана Алієва.

 

Надзвичайно насичений є блок позаконкурсних показів – міжнародні підбірки Бездуховна каламуть, Дорога додому та Нові початки, нові кінці, а також українська програма сміливих коротких метрів Плачте, але знімайте.

 

Особливо актуальним є блок спеціальних показів. Зокрема підбірка коротких фільмів #ЯНеБоюсьСказати, присвячена потужному фейсбук-флешмобу, спрямованому проти насильства, екологічний показ Із широко розплющеними очима, показ фільмів, створених незалежними львівськими режисерами MADE IN LVIV, підбірка з трьох фільмів Нарімана Алієва Кримські історії, експериментальні короткі метри ExperiMENTAL is Mental та партнерський показ фестивалю Vienna Independent Shorts.

 

Щорічний Wiz-Art Lab — освітній блок фестивалю — цього року закцентує увагу на особистих зустрічах з режиссерами Віллі Гансом з Німеччини, поляком Ґжеґожем Дембовскі, латвійкою Лайлою Пакалніня, німецько-австрійським режисером Тімом Ельріхом та канадійським режисером Ерве Дюмером.

 

5 серпня у рамках фестивалю відбудуться дві важливі події – дискусія Культурна критика в епоху нових медіа та круглий стіл за участю російських режисерів Співпраця у сфері незалежного кіно.

27.07.2016