Марцінків підтримує створення муралів, але тільки якщо вони християнські.

 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував суперечку, що виникла в громаді через мурал польського художника Славоміра Чайковського (Zbiok), передає ГК.

 

Днями на будинку по вул. Мазепи, 100 презентували новий мурал, створений польським художником в рамках «Мистецької резиденції».

 

Пізніше деякі містяни зареєстрували на сайті електронних петицій міськради документ про ліквідацію муралів та заборону на їх створення в центрі міста.

 

Руслан Марцінків заявив, що представники мистецтва, департаменту архітектури і мешканці будинку мають погоджувати створення муралів. В свою чергу комісія має погоджувати естетичну складову самого малюнку, щоб мурал не ображав національні  і християнські почуття містян.

 

Він додав, що воліє, аби мурали мали зміст і були присвячені видатним особистостям та історії, а створювати їх мають місцеві художники, які розуміють християнську та національну специфіку міста.

 

Тим часом, у Facebook-групі Типовий Франківськ збирають кошти на альтернативний мурал, що «став би окрасою міста, а не був лише вираженням внутрішнього світу художника, зрозумілим одиницям».

27.07.2016