У місті відкриють музей килимарства і ткацтва.

 

У Глинянах триває реалізація ґрантового проекту зі створення багатоцільового навчально-виробничого комплексу трансформерного типу «Мозаїка», повідомляє Фонд розвитку Глинян, пишуть "Варіанти".

 

Комплекс створюється на базі нечинної споруди старої школи, збудованої ще у 1856 році за часів Австро-Угорщини, й реалізується у межах Європейської міжнародної програми «Підтримка політики реґіонального розвитку в Україні», яка забезпечить 90% витрат на його створення.

 

Робота над реалізацією проекту, загальною вартістю майже пів мільйона євро, почалася в липні минулого року і триватиме до серпня 2017 року.

 

Ініціаторами проекту є Глинянська міська рада та благодійна організація «Фонд розвитку Глинян», а найбільше уваги у створенні комплексу «Мозаїка» віддаватиметься збереженню, популяризації та відновленню історичного ремесла глинянців – ткацтва.

 

Зокрема, на першому поверсі комплексу працюватимуть виставкові зали, музей килимарства та ткацтва.

 

За концепцією голови західноукраїнської спілки музеїв, директора Винниківського історико-краєзнавчого музею Ігоря Тимця, створення цього комплексу дасть поштовх до розвитку науково-дослідницьких напрямків реґіону. Наразі мешканці Глинян вже зібрали понад тисячу експонатів для майбутніх виставкових залів.

 

Також Ігор Тимець активізує створення нового туристичного маршруту «Глинянським шляхом»: Львів–Винники–Тарасівка–Чорнушовичі–Журавники–Вижняни–Глиняни–Унів–Золочів. 

 

Середній поверх будівлі перетвориться на сучасні конференц-залу та навчальні аудиторії. Ґрантовий проект передбачає створення комп'ютерного класу, юридичного консультаційного центру, проведення низки семінарів, тренінґів, круглих столів та фестивалю.

 

Згідно з угодою, на базі приміщення старої школи мають створити незалежну юридичну особу – підприємство. Наразі бажання долучитися виявили Ротарі-клуб «Львів», Клуб ділових людей, Львівська торгово-промислова палата та інші установи, підприємства й організації.

 

 

 

Як наголосив міський голова Глинян, директор благодійної організації «Фонд розвитку Глинян» Ігор Шульга, під час громадських слухань з цього питання, які відбулися 5 червня, частина коштів для співфінансування проекту вже надійшла з місцевих бюджетів.  

 

Також на сесії Глинянської міської ради було вирішено створити робочу групу для створення юридичної особи для ефективного управління комплексом.

14.06.2016