КС заборонив примусову госпіталізацію до психіатрії.

 

Конституційний Суд визнав неконституційним фраґмент частини першої статті 13 закону України "Про психіатричну допомогу", яким передбачалася можливість госпіталізації недієздатної особи до психіатричного закладу за згодою її опікуна та за рішенням лікаря-психіатра.

 

Про це повідомляє прес-служба Конституційного Суду.

 

"Госпіталізація недієздатної особи до психіатричного закладу на прохання або за згодою її опікуна за рішенням лікаря-психіатра передбачає довгострокове надання цій особі психіатричної допомоги у стаціонарних умовах. Госпіталізована до психіатричного закладу в порядку, передбаченому статтею 13 Закону, недієздатна особа цілодобово перебуває у такому закладі без можливості добровільно залишити його територію, а її дії постійно контролюються медичним персоналом. З наведеного вбачається, що госпіталізація недієздатної особи до психіатричного закладу на підставі статті 13 Закону є обмеженням її права на свободу та особисту недоторканність", – ідеться у висновку КС.

 

Конституційний Суд наголосив, що така процедура потребує судового контролю. Судді звернулися до Верховної Ради із закликом підлаштувати норми законодавства під рішення Конституційного Суду.

 

Автором подання до КС була уповноважена з прав людини Валерія Лутковська.

 

02.06.2016