Вони передбачають скорочення соціальних витрат і підвищення податків.
За проект закону, який передбачає запровадження зазначених заходів економії, проголосували 153 депутати правлячої коаліції ліворадикальної партії СІРІЗА і правої партії «Незалежні греки». Проти виступило 145 депутатів. Відтак до 2018 року Греція повинна скоротити витрати на 3% від ВВП, тобто на 5,4 млрд євро.
Рішення парламенту спровокувало масові акції протесту в Атенах. Тисячі людей зібралися біля будівлі грецького парламенту – повідомило видання Der Spiegel.
Ухвалений закон дозволить країні отримати черговий транш від міжнародних кредиторів у розмірі 5,4 мільярда доларів. Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас підкреслив після голосування, що країна, схваливши нові заходи економії, виконала свої міжнародні зобов'язання. «Тепер черга за європейськими лідерами», – заявив керівник грецького уряду.
У вівторок, 24 травня міністри фінансів країн-членів єврозони повинні, як очікується, узгодити надання Греції чергового траншу.
Нагадаємо, що минулого року Греція погодилася в обмін на фінансову допомогу Європейської Унії на суму 86 млрд євро провести низку реформ. Серед них: підвищення пенсійного віку, приватизація, збільшення податків, скорочення соціальних витрат тощо.
Два тижні тому парламент Греції ухвалив непопулярні закони про податкову та пенсійну реформи, які спровокували акції протесту, що переросли в сутички протестувальників з поліцією на вулицях в Атен.
23.05.2016