Підписання відбулося в четвер, 19 травня, на засіданні Ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ.
Документ дозволить Чорногорії брати участь у всіх зустрічах НАТО в ролі спостерігача. Офіційно Чорногорія буде прийнята до Північноатлантичного Альянсу після того, як підписаний в Брюсселі протокол ратифікують всі 28 країн-членів. Ця процедура може тривати близько року – повідомило видання Zeit Online з покликом на дипломатичні кола НАТО.
Генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ назвав підписання протоколу важливим кроком, який «сприятиме підтримці стабільної ситуації в Чорногорії і регіоні вцілому».
Прем'єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович, котрий також був присутнім на зустрічі в Брюсселі, назвав вступ до НАТО важливою подією для своєї країни і заявив, що на даний момент колективна безпека «важливіша, ніж будь-коли». Джуканович висловив надію на те, що країни-члени Альянсу в найкоротші терміни ратифікують протокол, і Чорногорія зможе стати повноцінним членом НАТО вже в середині 2017 року.
Росія, яка неодноразово виступала проти розширення НАТО на схід, і 19 травня не стримала свого обурення. «Чергова натовська спроба змінити військовий і політичний ландшафт в Європі, особливо в умовах взятого Альянсом відкритого курсу на стримування нашої країни, неминуче зачіпає інтереси РФ і змушує нас до відповідної реакції», – заявила на брифінгу в Сочі офіційна речниця МЗС Росії Марія Захарова.
19.05.2016