У Румунії запрацювала база протиракетної оборони НАТО.

Як йдеться у повідомленні на сайті Північноатлантичного Альянсу, нову військову структуру створено на американській військовій базі Девеселу.

 

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що з відкриттям бази протиракетної оборони у Румунії суттєво розширюється радіус дії оборонного щита, який захищатиме території країн-членів НАТО від ворожих ракет середньої і малої дальності.

 

Столтенберґ зазначив, що нова база протиракетної оборони з використанням системи Aegis спрямована проти держав-парій. Водночас він зазначив, що система ПРО в Румунії не загрожує Росії, з огляду на географічне розташування бази. «Система також не становить жодної загрози для стратегічного ядерного стримування Росії. Географія і фізика унеможливлюють для системи НАТО збивати російські міжконтинентальні балістичні ракети», – пояснив Генсек Альянсу.

 

Проте Столтенберґ висловив жаль з того приводу, що чинне російське керівництво погрожує денонсувати міжнародні договори, які «забезпечують баланс військових сил у Європі».

12.05.2016