Поляки хочуть відреставрувати замок та спорудити вітрову електростанцію.

 

Відновленням Червоноградського замку в урочищі Червоному, поблизу села Нирків Заліщицького району, а також костелу св. Станіслава, зацікавилися польські інвестори, пише "Галас". Окрім того, вони хочуть вкласти кошти у розвиток альтернативних джерел енергії та сільськогосподарське виробництво.

 

Наразі, до 20 квітня, у Заліщицькій РДА готуватимуть історичну довідку про пам’ятки, що її згодом передадуть польській юридичній компанії, яка на міжнародному рівні шукатиме спадкоємців замку і костелу.

 

Якщо законних власників встановити протягом 3 місяців не вдасться – поляки зможуть інвестувати у відновлення історико-культурних пам’яток.

 

Останнім замком та костелом у Заліщицькому районі володів польський шляхтич Кароль Понінський, саме тому польські інвестори звернули увагу на пам’ятки.

 

Голова Заліщицької РДА Борис Шипітка деталей наразі не розкриває.

 

«Я поки що не можу назвати ім’я польського інвестора, але, звичайно, незабаром громадськості воно буде відоме. На цих вихідних у Заліщики завітав представник польської юридичної фірми, яка буде займатися пошуком спадкоємців. Ми обговорили усю можливу співпрацю, але це всього лиш була перша наша зустріч. Попередньо, на відновлення замку і костелу потрібно близько $10 млн. У цю суму входитиме і ремонт майже 100 м дороги перед пам’ятками і вкладання бруківки перед замком і костелом.

 

Поляки хочуть інвестувати у Заліщицькому районі, бо їх зацікавило спорудження вітрових електростанцій на схилах Касперівців, Синькова і теплової електростанції, з використанням сонячної енергії, поблизу Ниркова. Після відмови кременчуцьким інвесторам у спорудженні гідроелектростанції на Джуринському водоспаді про це більше мова не йде і з іншими інвесторами», – розповів Борис Шипітка.

 

Окрім інвестицій у відновлення історичних пам’яток та виготовлення електроенергії, поляки намагаються налагодити співпрацю із заліщицькими сільгосвиробниками. Зокрема, іноземці готові надати свою техніку та насіння, аби виростити на нашій землі сою і кукурудзу.

 

 

04.04.2016