Вибори в США: політики говорять, як школярі

Американські дослідники перевірили політичні промови на рівень граматики і виявили, що кандидати в американській передвиборчій гонці не вирізняються ані використанням складних конструкцій, ані багатим словниковим запасом — радше навпаки. Гіларі Клінтом, Тед Круз та Берні Сандерс мовно досягають рівня середньої школи. А лексика й стилістика Дональда Трампа відповідає розвитку п'ятикласника, визначили науковці.

 

 

 

Рівні граматики (помаранчевий колір) та лексики (блакитний колір) у політичних промовах американських президентів. За межі рівня 6–8-го класу виходять рідко

 

 

Люди навчаються граматики практично з колиски: інтуїтивно діти починають розуміти основні правила побудови речень рідної мови. Поки вони опановують складні утворення та взаємозв'язки між елементами мови, проходить ще кілька років, зокрема й роки тренувань. Щойно в підлітковому віці мозок розвивається достатньо, щоби зрозуміти складні мовні конструкції.

 

Однак те, що дорослі не завжди спілкуються на належному для них рівні, доводить дослідження Максіни Ескеназі (Maxine Eskenazi) та Еліота Шумахера (Elliot Schumacher) з Університету Карнегі-Меллон. Вони дослідили граматичні ознаки та словниковий запас, які властиві промовам американських політиків, що беруть участь у передвиборчій кампанії. Для цього науковці порівняли промови, озвучені під час виборчої гонки, з типовими успіхами школярів різних вікових груп.

 

Результати: у своїх промовах американські політики практично не виходять за межі рівня 6–8-го класу, кажуть дослідники. Гіларі Клінтон, Тед Круз, Берні Сандерс та Марко Рубіо, згідно з підсумками розвідки, послуговуються граматикою на рівні приблизно сьомого класу. За різноманітністю слів Клінтон і Сандерс випереджають інших. Словниковий запас, який використовує Сандерс, відповідає розвиткові десятикласника.

 

Один з кандидатів у лінґвістичних питаннях пасе задніх — Дональд Тамп. Його передвиборчі слоґани не вирізняються ні різноманітністю лексики, ні складною граматикою. Науковці встановили, що граматика кандидата від республіканської партії досягає рівня п'ятикласника, а його словниковий запас — сьомого класу.

 

Трамп відстає від інших кандидатів приблизно на два класи — принаймні в тому, що стосується його передвиборчих промов. Лінґвістичний рівень цього кандидата приблизно такий самий, яким запам'ятався Джордж Буш.

 

Ескеназі та Шумахер також виявили, що тенденція змінювати граматику й структуру своїх промов є дуже індивідуальним явищем. «Дональд Трамп виділяється тим, що змінює структуру виступів найсильніше», — каже Шумахер. І Гіларі Клінтон сильно підлаштовує власні висловлювання до кожного приводу та цільової групи. «Марко Рубіо натомість продемонстрував найменший запас лінґвістичних варіацій», — розповідають дослідники.

 

 

US-Wahlkampf: Politiker sprechen wie Siebtklässler 

scinexx.de, 21.03.2016

Зреферувала Соломія Кривенко

22.03.2016