До Європи прибув танкер із іранською нафтою.

Це сталося вперше після зняття міжнародних економічних санкцій з Тегерану – повідомляє інформаційна аґенція Bloomberg.

 

 

275-метровий нафтовий танкер Monte Toledo 17 днів віз із Ірану до Європи 1 мільйон барелів. Судно вже розвантажилося на нафтопереробному заводі Cia Espanola de Petroleos, що поруч з портом Альхесірас на півдні Іспанії. Це підприємство впродовж місяця очікує на прибуття ще близько восьми суден з іранською нафтою.

 

За даними Bloomberg, в лютому в цілому близько 29 суден завантажилися нафтою в Ірані, три з них вирушили до Європи.

 

Експерти аґенції зазначають, що прибуття танкера Monte Toledo в Європу свідчить про повернення Ірану на європейський ринок нафти.

 

«Найближчим часом експорт сирої нафти з Ірану сягне двох мільйонів барелів на день», – заявив в понеділок, сьомого березня, іранський міністр фінансів і економіки Алі Таєбнія. Раніше міністр заявляв, що Іран має намір залучити до $45 млрд прямих іноземних інвестицій після зняття санкцій.

 

Нагадаємо, Іран отримав можливість продавати нафту європейським споживачам з середині січня, після зняття міжнародних санкцій. Раніше іранський міністр нафти Біджан Занганех говорив, що відразу після зняття санкцій Іран готовий поставляти на світовий ринок додаткові 500 тис. барелів на добу.

 

07.03.2016