У мировій угоді, засвідченій Арбітражним судом Нижегородської області (справа № А43-19656/2015), відповідач зобов'язався молитися за здоров'я позивача на знак вдячності за прощення більшої частини суми боргу, який був предметом спору. Вперше в новітній історії російської (чи тільки?) юриспруденції в мирову угоду, укладену в рамках арбітражного процесу, було включено умову про вознесіння молитов за здоров'я опонента.

 

 

Така мирова угода було укладена між ТзОВ «Эра» і Нижегородською Єпархією Російської Православної Церкви в суперечці про стягнення з культової організації боргу за договором підряду: згадана єпархія РПЦ замовила у цього ТзОВ розробку проектної документації для встановлення блочно-модульної котельні "Эра-1200" в одному зі своїх будинків за адресою: Нижній Новгород, вул.Большая Покровская, 30. Компанія виконала свої договірні зобов'язання, проте відділення РПЦ заплатило за виконану роботу тільки частину коштів, перерахувавши за проект замість 916 тисяч рублів тільки половину.

 

Проектна організація звернулася до суду з позовом про стягнення залишку суми і відсотків, що набігли за її використання. Однак, до початку розгляду справи по суті, сторонам вдалося домовитися, і вони уклали мирову угоду. За її умовами, Нижегородська єпархія РПЦ зобов'язалася виплатити позивачеві 200 тисяч рублів і возносити молитви за здоров'я раба Божого Арсеньєва Івана Міхайловіча і раба Божого Лєпустіна Сєргєя Алєксандровича, їх сімей та благополуччя у всіх їх благих справах і починаннях.

 

Натомість ТзОВ пообіцяла відмовитися від усіх своїх матеріально-правових вимог до відповідача, що складають предмет позовної заяви. Тобто, за молитви за здоров'я засновників проектна компанія відмовилася від 258 тисяч рублів боргу і 65 тисяч рублів відсотків, пені та мита за звернення до суду сумарно.

 

На суд також покладається обов'язок проконтролювати і забезпечити виконання даних зобов'язань. Що у випадку з зобов'язанням молитися за здоров'я засновників позивача потребує присутності приставів. Рішення суду про затвердження мирової угоди підлягає негайному виконанню і може бути оскаржене в арбітражний суд Волго-Вятського округу протягом місяця з моменту його прийняття. А оскільки вознесення молитов виявилося істотною умовою судового акта, то і приступити до них представники Нижегородської Єпархії РПЦ мусіли би негайно, тобто, відразу ж після оголошення ухвали судом.

 

Яке, до речі, ніхто і не оскаржив.

 

12.02.2016