Відповідне рішення ухвалив Міжнародний кримінальний суд у Гаазі – повідомило радіо BBC.
Міжнародний кримінальний суд дозволив канцелярії прокурора, згідно зі Статтею 15 Римського статуту, почати розслідування злочинів, які були вчинені під час грузинсько-російського військового конфлікту з 1 липня до 10 жовтня 2008 року. Суд отримав позовні заяви від понад шести тисяч постраждалих.
У рішенні вказується, що злочини були скоєні на грузинській території, оскільки світова спільнота не визнає незалежність самопроголошеної південно-осетинської республіки.
У рішення суду зазначається, що після укладення перемир'я в серпні 2008 року російські війська створили на кордоні буферну зону. Грузини, котрі мешкали в цій зоні, йдеться в документі, продовжували зазнавати нападів з боку російських вояків та їхніх спільників і після перемир'я.
Міжнародний кримінальний суд підозрює, що під час конфлікту були скоєні злочини проти людства, такі як вбивство, примусове переміщення жителів і їхнє переслідування; військові злочини, такі як навмисні вбивства, напади на миротворців, знищення власності, мародерство.
27.01.2016