Повені не буде. Будуть підтоплення

Гідрологи запевняють, що повені в Галичині не буде, а рятувальники радять про всяк випадок зібрати в торбинку документи і цінні речі.

 

Окремі райони Львівщини готуються до надзвичайної ситуації. Снігову негоду наче пережили. Тепер люди з острахом чекають ймовірних повеней. Так, у Дрогобичі на засіданні штабу з надзвичайних ситуацій вирішили перевести всі комунальні служби міста та МНС в режим підвищеної готовності. П'ять вулиць міста опинилися в зоні ризику. Тут ретельно прочищатимуть каналізаційні решітки та місця стоків вод. У Стрию створили спеціальну комісію порятунку від повені. Протягом тижня комунальні служби вивозили сніг за межі міста. Наразі жодної інформації про підтоплення котрогось з районів цих міст у рятувальників немає.

У Львівському Гідрометцентрі заспокоюють: повені не буде. Прихід справжньої весни обмежиться традиційним підняттям рівня води в басейнах Західного Бугу, Сяну та Дністра. В кількох районах вже зафіксували вихід води на заплави та сільськогосподарські угіддя, однак до будинків вода не розіллється. «Від 30 березня до 1 квітня очікується поступовий розвиток весняного потепління, який буде зумовлювати підвищення рівня води на 0,2–0,7 м в басейні Західного Бугу з подальшим затопленням запливу, і на 0,5–1,5 м очікується підйом води в ріках басейну Сяну та Дністра, без неґативних наслідків», — розповіла «Z» завідувач сектору гідропрогнозів Львівського гідрометцентру Надія Михайлишин.

Весняне підтоплення вже зачепило Сокальський та Кам’янка-Бузький райони. Тут вода виходить на заплави та подекуди на угіддя, однак до помешкань людей залишається ще понад 80 см. «До кінця місяця в Сокальському районі буде підтоплення запливів і угідь. А в першій декаді квітня в цьому районі можливе досягнення відміток початкового затоплення сіл Сілець, Межиріччя на ріці Рата. В басейні Дністра наразі ми неґативних наслідків не очікуємо. Все залежить від того, скільки буде опадів», — зазначила Надія Михайлишин.

Різкого потепління теж не передбачають. Синоптики прогнозують, що в найближчі чотири дні вночі буде триматися мороз, а вдень — мінімальне тепло. Тому сніг танутиме поступово, а за ніч волога вимерзатиме. «В суботу вночі та вранці падатиме мокрий сніг з переходом в дощ, впродовж дня будуть помірні опади. Температура вночі -3, +2, вдень +2, +7. Такі ж температурні показники будуть і в неділю, 31-го березня. Вночі та вранці очікують невеликого снігу з дощем, вдень — дощу, в горах сильного, що може спровокувати вихід води в Сяні та Дністрі. Першого квітня часом дощ, з переходом в мокрий сніг, місцями сильні опади, вночі від двох градусів морозу до трьох тепла, вдень 0, +5», — повідомили «Z» у Львівському Гідрометцентрі.

Львівські рятувальники наразі моніторять ситуацію на ріках області і запевняють, що готові до надзвичайних ситуацій. «Щогодини Гідрометцентр надає нам інформацію. Поки що рівень в річках стабільний. Про повінь говорити рано. Ми моніторимо найпроблемніші місця, щоб попередити людей. Це Сокальський, Городоцький, Миколаївський райони, де з року в рік виникають підтоплення. З різних причин, також тому, що люди заселяються в місцях заплавів, де є природний розлив річок», — повідомив «Z» помічник начальника ГТУ МНС України у Львівській області Віталій Туровцев. І зауважив, що люди мають бути готовими до евакуації. «Треба насамперед зібрати всі документи та необхідні речі в якесь місце на випадок, якщо буде прийнято рішення про відселення. Запаси з підвалів перенести в інше місце і переселити худобу», — пояснив Віталій Туровцев.  

Не чекають повеней і в Тернопільській та Івано-Франківській областях. «Ми очікуємо підняття рівнів води у лівих притоках Дністра 31 березня, 1 та 2 квітня. Проте небезпечних відміток вони не досягнуть. Зараз різких коливань рівня води у річках немає. Відмітки близькі до своїх середніх значень за попередні роки. Утім до кінця місяця падатиме мокрий сніг та дощ і буде нестійка температура. Тому на лівих притоках Дністра місцями можливий вихід води на заплаву. Це залежатиме від кількості та інтенсивності опадів», — розповіла у коментарі «Z» завідувач сектору організації робіт Тернопільського Гідрометцентру Оксана Софінська. І додала, що підтоплення ймовірне у тій місцевості, де захаращенні русла річок чи засмічені водоприймачі.

На ту саму тему:

Повені не буде

29.03.2013