Депутати створили комісію, щоб визначитись з будівництвом ГЕС на Дністрі.

Сьогодні, четвертого січня, під час засідання сесії Тернопільської обласної ради депутати створили тимчасову контрольну комісію з вивчення питання щодо будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі, передає Терен.

 

Як повідомляв Z, перед приміщенням обласної ради зібрались активісти та екологи, які виступали проти будівництва каскаду ГЕС за проектом «Укренерго».

 

До складу комісії увійшли представники усіх фракцій облради. Також до участі у роботі тимчасової контрольної комісії залучатимуться представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій Тернопільщини, експертних організацій та інші зацікавлені особи з правом дорадчого голосу. У тримісячний термін вказана тимчасова контрольна комісія повинна поінформувати сесію Тернопільської обласної ради про вивчення питання і подати відповідні пропозиції для прийняття рішення.

 

Головою комісії обрано Романа Нитку.

 

Екологи зазначають, що русло та береги Дністра вище Новодністровської ГЕС частково входять в межі трьох національних природних парків : «Дністровський каньон», «Хотинський», «Галицький» та десятка об’єктів природно-заповідного фонду нижчих категорій, зокрема Регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон».

04.01.2016