Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, ухвалений Верховною Радою 24 листопада.
На офіційному порталі парламенту опубліковано пропозиції глави держави до цього закону.
У своїх зауваженнях президент зазначає, що закон не передбачає зобов'язання реформованих державних і комунальних друкованих ЗМІ щодо збереження мови видання. "За такого підходу є ризик зменшення кількості видань державною мовою. В умовах інформаційної агресії питання захисту мовно-інформаційного простору України набуває особливого значення", – коментує Порошенко.
Президент підкреслює, що всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України є конституційним обов'язком держави, так само і збереження мовної самобутності всіх корінних народів і національних меншин. "Державна мовна політика має базуватися саме на таких засадах, тому вважаю за необхідне під час реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації забезпечувати їх видання українською мовою та мовами національних меншин", – ідеться у пропозиціях.
Утім, медіа-експерт Отар Довженко не виключає, що мовний аспект був лише формальною зачіпкою для ветування принципового закону. "Зауваження Порошенка до закону про роздержавлення преси може бути формальним приводом, щоб загальмувати цей процес ще на роки", – прокоментував Довженко на своїй сторінці у Facebook. Водночас, викладач УКУ визнав, що в аргументах прездента є рація. "У багатьох районах районки, а в містах комунальні видання є єдиними ЗМІ українською. Вони погані, але їхнє закриття або приватизація (з імовірним переходом на риночний язик) зробить медіапростір цілих регіонів виключно російськомовним. Із погляду вільної конкуренції та мовного дарвінізму це не проблема, звісно. Але для державної влади таки проблема", – зазначив Отар.
23.12.2015