Байден закликав українську владу виконати вимоги Революції гідності.

Віце-президент США Джозеф Байден у своєму виступі на спеціальному засіданні Верховної Ради закликав президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і парламент виконати вимоги Революції гідності.

 

Байден зазначив, що після Революції гідності Україна отримала другий шанс на свободу і побудову кращого майбутнього. "Чесно кажучи, це зараз стало вашим обов'язком. Перед вами стоїть історична можливість, щоб вас запам'ятали, щоб ви залишилися в історії як Рада, яка після багатьох років створена на відстоюванні свободи, чого так хотіли і чекали українці", – цитує слова Байдена аґенція УНІАН.

 

Віце-президент США наголосив, що це спільна відповідальність як президента, уряду і прем'єр-міністра, так і всіх депутатів Верховної Ради. "Для того, щоб все, що сталося під час Революції гідності, стало реальністю", – закликав Байден.

 

При цім він нагадав, що Україна вже мала шанс після Помаранчевої революції, та тодішні лідери не спромоглися виконати власні обіцянки. "Ми бачили, як реформи, які впроваджувалися, згортали. Ми бачили, як олігархи, усунуті від влади, поверталися", – нагадав віце-президент.

 

Байден заявив, що нинішній виклик – історичний, повідомляє "Українська правда". "У ці часи випробовуються людські душі. Це є ваша відповідальність, кожного з вас, використати цю можливість. Ці жертви, які були принесені на Майдані. Ви повинні відповісти на виклик історії і нарешті побудувати об’єднану, демократичну українську націю, яка вистоїть випробування часу", – заявив заступник Барака Обами.

 

Джозеф Байден зробив відчутний наголос на потребі побороти корупцію. "Я ніколи не розказую людям з інших країн, що вони повинні робити, але ви не можете назвати жодної демократії у світі, де процвітає ракова пухлина корупції. Ви не можете знайти жодну таку країну", – підкреслив представник Білого дому.

 

Віце-президент США, зокрема, закликав провести судову реформу, щоб мати змогу притягнути до відповідальності винних, і щоб вищі чиновники відділяли свої інтереси від державних. Він закликав, щоб в Україні діяли однакові правила для всіх, і для олігархів, і не-олігархів.

 

Окрім того, Джо Байден висловив думку, що боротьба з корупцією є також запорукою суверенітету України, адже Росія використовує брудні методи для корумпування українських еліт. "Коли Росія намагається підірвати стабільність та суверенітет України, використовуючи саме інструменти корупції, надзвичайно важливо для України не дати Росії цього зробити, щоб вона не могла використати будь-який спосіб для того, щоб фінансово притиснути Україну чи підірвати економіку України", – заявив Байден.

 

У своєму виступі віце-президент також заявив: "США не визнають і ніколи не визнають спроби Росії анексувати Крим". "Сполучені Штати Америки продовжуватимуть стояти разом із Україною проти російської агресії. Ми надаємо підтримку у навчанні та допомозі силам безпеки України", – додав він.

 

"Ми не будемо визнавати жодної країни, яка захоче показати, що вона є сферою впливу. Ми взагалі кажемо, що усі народи мають право на власний суверенітет. Все! На цьому крапка!", – підкреслив промовець.

 

Джо Байден закликав Росію виконати мінські домовленості, а інакше Москву чекатиме посилення санкцій. "Америка та Європа зараз стоять разом, об'єднані у своїх зобов'язаннях накласти жорсткі економічні санкції на Росію. І доки існує російська агресія, доти і ціна, яку платить Москва, продовжуватиме зростати", – запевнив віце-президент.

 

Зокрема, він наголосив, що "заручники, яких тримає Росія та її маріонетки і підконтрольні сили, повинні бути звільнені", а "російські військові повинні повернутися додому. Українська частина кордону повинна бути повернута під контроль України".

 

У зв'язку з цим він звернув увагу, що Україна також повинна виконувати свою частину зобов'язань за мінськими угодами. "Це включає надання амністії особам, які не скоїли тяжких злочинів, що передбачають вищу міру покарання", – сказав Байден.

 

Говорячи про проведення виборів на Донбасі, віце-президент США наголосив на важливості "забезпечення вільного й повного доступу для ЗМІ та українських політичних партій, які повинні мати право конкурувати на виборах". Окрім того, він звернув увагу, що повинна бути забезпечена повна і безперешкодна можливість для роботи спостерігачів ОБСЄ щодо спостереження за виборами. "Переселенцям з Донбасу, які живуть в інших місцях, повинні бути надані права для участі у виборах. Уся зброя повинна бути вилучена і передана під контроль ОБСЄ", – підкреслив віце-президент.

 

 

08.12.2015