На засіданні фракції Блоку Петра Порошенка відбулася гучна сварка.
Цю інформацію підтвердив на своїй сторінці у Facebook народний депутат від БПП Мустафа Найєм.
"Розмова справді була важкою. Зі звинуваченнями, прізвищами, конкретними кримінальними справами і обговоренням "договірняків" за спиною фракції із Ігорем Коломойським, Рінатом Ахметовим, Дмитром Фірташем тощо. Була й спроба публічно висварити моїх колег із [антикорупційної] платформи через їхні заяви у ЗМІ, в котрих вони говорили про можливу причетність до корупції декотрих народних депутатів, у тому числі й із нашої фракції", – розповів Найєм, додавши, що розмова провадилася на високих тонах.
Попри це, нардеп закликав не сприймати фракційну розмову як щось "аномальне" і "не робити з цього катастрофу". "Прізвища та імена мають називатися публічно, вони мають обговорюватися у медіа, і також відкрито мають ухвалюватися рішення. Без істерик, спокійно, з документами і своєчасною реакцією правоохоронних органів. Такі дискусії і є частиною того, що в цивілізованому світі називають "нульовою терпимістю до корупції", – вважає нардеп.
Голова фракції Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook означив дві основні теми, довкола котрих спалахували дискусії – можлива відставка Яценюка та корупція.
"Проблема України не в тому, що хтось боїться назвати прізвища корупціонерів та олігархів – у цьому виді риторики українські політики дадуть фору будь-якому закордонному колезі. Проблема в тому, як перейти від звинувачень політиків до обвинувальних актів та судових вироків. Для цього ВР і прийняла пакет революційних законів про Антикорупційне бюро та Антикорупційного спецпрокурора. Вони були обрані на відкритих конкурсах, є захищеними від політичного тиску, мають навчений на Заході персонал. Прийшов час припинити словесні потоки про корупцію. Я мрію про те, щоб корупціонерів викривали вповноважені силовики", – заявив Луценко.
Щодо уряду, то Луценко закликав спершу сформувати політику уряду, провести податкову реформу (переконавши у її потребі МВФ), а потім – "знайти прем'єра, який здатен консолідувати на роботу більшість ВР".
При цім голова фракції закликав своїх колег до колективної відповідальності. "Деякі депутати впадають у відчай і пробують перейти від колективної роботи до особистої боротьби. Якщо це бажання втілюється в конкретний закон, конкретну заяву про злочин, я – за. Якщо це набуває ознак гучної війни всіх проти всіх – це самогубство реформаторів", – описав Луценко.
08.12.2015