ВР ухвалила закон про роздержавлення преси.

Верховна Рада ухвалила закон про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.

 

На підтримку законопроекту №1123 проголосувало 260 народних депутатів, повідомляє Media Sapiens.

 

Закон передбачає роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.

 

Згідно з законом, реформування друкованих ЗМІ відбуватиметься протягом двох етапів: перший триватиме рік, наступний – два роки. На першому етапі реформа зачепить ЗМІ, котрі звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом міністрів України за поданням Держкомтелерадіо. На другому етапі зміни зачеплять редакції, котрі не встигли реформуватися на першому етапі.

 

Протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності законом засновники (співзасновники) друкованого ЗМІ та редакції зобов'язані погасити борги з обов'язкових платежів, ліквідувати заборгованість із заробітної плати та виконати інші фінансові зобов'язання відповідно до законодавства.

 

Рішення про реформування друкованого ЗМІ та редакції приймається їх засновниками (співзасновниками) за участю трудового колективу. При цьому трудовий колектив має пріоритетне право у визначенні способу реформування.

 

Закон набуває чинності з 1 січня 2016 року.

 

24.11.2015