Синютка затвердив склад Центру допомоги учасникам АТО.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка затвердив склад державного центру допомоги учасникам АТО. Згідно з додатком до розпорядження №699 від 12 листопада «Про затвердження складу Центру допомоги учасникам антитерористичної  операції», очолив його волонтер Богдан Дідич, передає Zaxid.net.

 

До складу центру увійшли раніше обрані Тимур Баротов («Спілка офіцерів України»), Лілія Бойко (волонтер), Любов Возняк (волонтерська організація «Коло короля Данила») та Наталія Ліпська (благодійний фонд «Крила надії»), а також шестеро нових представників громадськості і троє чиновників.

Так, громадськість представляють Володимир Правосудов (ГО «Учасники бойових дій та волонтери Галичини»), Ігор Саврій (ГО «Учасники бойових дій та волонтери Галичини»), Мар’яна Салашник (ГО «Спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих Яворівщини»), Леся Турашвілі (ГО «Соціальний захист населення та учасників АТО»), Марта Ярославська (ГО «Спілка учасників та волонтерів АТО»).

 

Координаторами центру від державних структур призначені директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА Василь Мартиняк, військовий комісар Львівського обласного військового комісаріату Микола Садовський та головний спеціаліст сектору у Львівській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Володмир Шамрай.

 

Як розповів Богдан Дідич, з часу підписання розпорядження він з новопризначеними членами центру допомоги учасникам АТО не зустрічався, а з частиною новопризначених волонтери протягом минулого місяця мали конфлікт навколо створення центру, декого з оприлюдненого в розпорядженні списку Богдан Дідич, за його словами, навіть не знає.

 

Богдан Дідич також вважає, що до складу центру увійшло надто мало представників державних структур.

 

«Для мене загадка, чому лише троє представників влади увійшли до складу центру. Там мали би бути ще представники департаменту охорони здоров’я, департаменту освіти та інших структур, які надають ту чи іншу допомогу демобілізованим учасникам АТО», – зазначив він.

 

Натомість директор департаменту соцзахисту ЛОДА Василь Мартиняк заявив, що проблем зі створенням центру немає. Він зазначив, що сам координуватиме усю співпрацю в соціальній сфері, зокрема і з питань охорони здоров’я та освіти.

 

Крім того, Василь Мартиняк зазначив, що новоствореному центру вже надали приміщення на третьому поверсі в будівлі департаменту соціального захисту на вул. Митрополита Андрея.

 

Як повідомляв Z, 5 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав указ №570/2015, яким передбачено створення в кожній області центру допомоги учасникам АТО і залучення до цих центрів представників громадськості. Центри мають координувати діяльність волонтерів і органів влади для допомоги демобілізованим бійцям.

 

8 листопада у Львові представники 46 громадських, благодійних та волонтерських організацій та окремі волонтери, які не входять до організацій, провели збори, на яких шляхом голосування обрали п’ятьох координаторів майбутнього центру: Богдана Дідича, Любов Возняк, Тимура Баротова, Лілію Бойко та Наталію Ліпську. Голова Львівської ОДА Олег Синютка понад місяць не підписував розпорядження про створення центру, мотивуючи це тим, що хоче, аби до центру увійшло якнайбільше представників різних організацій.

16.11.2015