Юрко Волощак почав позначати 24-й меридіан, що проходить неподалік центру міста.

 

Знаний львівський козак, писар чайки «Пресвята Покрова» Юрій Волощак позначив 24-й меридіан, який уявно перетинає Львів, пише Zaxid.net.

 

Помешкання козака, що на вул. Лазаренка 48а у Львові, – за 300 м від 24-го меридіану. Через це і парк, що поруч, чоловік назвав «24 меридіан+».

 

Про те, що меридіан поруч, Юрій Волощак довідався ще 6 років тому. Тоді й вирішив ознакувати цю територію унікальними насадженнями: смерекою з Маківки, тюльпановими деревами, празькою калиною. Усього – близько 300 саджанців.

 

Також він збирається облаштувати біля парку і спортивний стоунхендж для малюків.

 

«Оскільки в нас тут майже проходить 24-й меридіан, то ми вирішили зробити стоунхендж. Але не на 30 стовпах, як є у стоунхенджі у Великобританії, а на 24 стовпах», – розповів Юрій Волощак.

 

Шість років тому, розповів Юрій Волощак, з ініціативи офтальмолога Юрія Охріменка Інститут геодезії при «Політехніці» виміряв точні координати 24-го меридіану. Він, виявляється, пролягає і біля Залізничного вокзалу.

 

«На вулиці Городоцькій ми визначили проходження меридіану з точністю до двох сантиметрів. Там було тоді сім супутників», – уточнив Юрій Волощак.

 

Цьогоріч експеримент повторили.

 

«Це найдовший цілочисельний меридіан у світі. Він проходить через північні країни аж до найглибшого Півдня, Південно-Африканську Республіку. Проходить приблизно через 20, а може, навіть 24 країни. Проходить через Ригу, але, скажімо, так, якби в нас він проходив через Замарстинів чи через Сихів – тобто на окраїні міста», – поділився знаннями Юрій Волощак.

 

Тож він не витримав: взяв фарбу, комбінезон і рушив його позначати біля Залізничного вокзалу.

 

Меридіан перетинає перехрестя вулиць Княгині Ольги – Володимира Великого, завод «Електрон», Брюховичі. Тож чоловік каже, було би мудро в якихось місцях ознакувати його цікавими пам’ятниками, як робить це світ. Тоді і Львів навколо меридіану змінився би, вважає він.

 

 

03.11.2015