Заступник глави Адміністрації президента та учасник переговорів у Парижі у складі української делегації Костянтин Єлісєєв повідомив про те, що Україна не має ухвалювати нових законів щодо амністії або щодо особливостей місцевого самоврядування на Донбасі, хоча Росія наполягала на цьому у Франції.
Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.
"Зокрема, наголошувалось на тому, що Україна має внести свої зміни до Конституції – цього не відбулося. Йшлося, що Україна має прийняти закон про амністію і автоматично амністувати всіх бойовиків – цього не відбулося. По-третє, наполягалося, щоб повна амністія була запроваджена до місцевих виборів на Донбасі. Цього не сталося, бо амністія може бути надана тільки законно обранними органами влади, тому ця спробу була відкинута", – розповів Єлісєєв на брифінгу в АП, повідомляє "Українська правда".
"Нам нав'язували необхідність ухвалити новий закон про особливий статус Донбасу, щоб він був попередньо узгоджений з бойовиками. Цього теж не відбулося. Нам нав'язували, щоб був ухвалений якийсь новий закон про вибори, щоб він враховував інтереси бойовиків і окремі пропозиції окремих модераторів. Цього те не відбулося. Понад те, ми виходимо з того, що вибори мають відбуватися на основі українського законодавства під моніторингом БДІПЛ/ОБСЄ", – прокоментував заступник глави АП.
Цей епізод переговорів описав і представник політичної підгрупи у складі тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний. "Щодо амністії, то дуже важливо, що учасники зустрічі домовились опрацьовувати цю тему тільки на основі чинного на цей день законодавства – закону про порядок застосування амністії і третій статті закону про особливості місцевого самоврядування. Щодо закону про особливості місцевого самоврядування, то українська сторона кілька разів пояснювала – як тільки відбудуться вибори, він автоматично вступить в силу", – заявив Безсмертний у інтерв'ю виданню "Главком".
За його словами, Німеччина та Франція запропонували тимчасово запустити окремі частини закону, а після виборів – і цілий закон. "У результаті довгої дискусії дійшли до висновку, що, можливо, політична підгрупа після опрацювання виборчих модальностей за необхідності випише дві позиції – про вступ окремих статей закону в день виборів, а інших – після набуття повноважень органами місцевого самоврядування, як записано в пункті 4 статті 10 цього закону. Ключове питання зараз – продовжити дискусії по модальностям виборів в частині, яка не може бути закрита чинним українським законодавством. Але вибори на Донбасі можуть відбутися тільки за українським законом, при опрацюванні якого буде врахована позиція представників цього регіону", – додав Безсмертний.
05.10.2015