З такою заявою Анґела Меркель виступила в Нью-Йорку за підсумками саміту так званої G4 – зустрічі з лідерами Бразилії, Індії та Японії, яка відбулася на марґінесі Генеральної Асамблеї ООН. Про це повідомило видання Die Zeit.
Саме ці чотири країни претендують на статус нових постійних членів найважливішого і найвпливовішого міжнародного ґреміуму.
Як зазначила пані Меркель, Рада Безпеки потребує реформи, щоб відповідати реаліям XXI століття. «Не лише наша четвірка, а й багато інших незадоволені структурою та методикою роботи Ради Безпеки», – зазначила бундесканцлерка.
За її словами, на нинішній момент цей ґреміум не годен вирішити ні проблеми тероризму, ні проблему розпаду країн, ні боротися з природними катастрофами, ні запропонувати вирішення ситуації, що склалася зі зростанням потоку біженців. «Нинішньому Радбезу ООН бракує легітимності, його постійні члени вже не можуть повноцінно презентувати світ», - наголосила Анґела Меркель.
Нагадаємо, що до складу Ради Безпеки ООН входять 15 країн, з яких США, Китай, Росія, Франція і Велика Британія є постійними членами і володіють правом вето. Решта членів Радбезу потрапляють туди на ротаційній основі.
Німеччина упродовж багатьох років намагається отримати статус постійного члена Ради безпеки ООН. Вперше з такою ініціативою виступив ще 1990-их роках тодішній міністр закордонних справ ФРН Клаус Кінкель. Нагадаємо, що бундесканцлером на той час був Гельмут Коль. Берлін періодично й наполегливо піднімає це питання.
27.09.2015