Президент затвердив нову редакцію Воєнної доктрини.

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про нову редакцію Воєнної доктрини України».

 

Усупереч наміру Порошенка, що його він оголосив на тому-таки засіданні РНБО, документ не містить тези про мету України вступити в НАТО (2 вересня президент заявив: «Наполягаю при фінальному редагуванні чіткіше і без зайвої дипломатичності записати, що Воєнна доктрина передбачає досягнення не лише критеріїв, але й повноцінного членства України в НАТО»)Зовнішньополітичні інтенції України формулюються так: «Україна буде інтеґруватися до європейського політичного, економічного, правового простору з метою набуття членства в ЄС, а також поглиблювати співпрацю з НАТО для досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації».

 

Згідно з документом, оприлюдненим на сайті голови держави, актуальною воєнною загрозою для України нині є збройна аґресія Росії, що охоплює тимчасову окупацію Криму та аґресію в окремих районах Донецької і Луганської областей. Також загрозою визначено діяльність на території України не передбачених законом збройних формувань, спрямовану на дестабілізацію внутрішньої соціально-політичної ситуації в Україні, залякування населення, позбавлення його волі до опору, порушення функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об'єктів промисловості та інфраструктури.

 

Доктрина визначає воєнно-політичні виклики, які можуть перерости в загрозу застосування воєнної сили проти України, першими з яких є втручання у внутрішні справи України з боку Росії та протидія реалізації європейського вибору Українського народу, формуванню систем колективної безпеки за участю України. Визначено сценарії, за якими можуть бути реалізовані загрози воєнній безпеці України, перший з яких — повномасштабна збройна аґресія Росії проти України з рішучими воєнно-політичними цілями. 

25.09.2015