В уряді РФ навіть створено спеціальну міжвідомчу комісію за участі представників Міністерства юстиції та Міністерства фінансів для підрахунку потенційних збитків від реалізації рішення Гаазького суду.
«Проблеми у нас дійсно великі», - зізнався інформаційній агенції РБК один працівник Кабінету міністрів Росії. За його словами, Росії загрожують багаторічні судові розгляди.
Згідно з реєстром Рахункової палати РФ за 2012 рік, Росії за кордоном належить 166 земельних ділянок, а також 807 будівель і приміщень. Сукупна вартість активів, на які може бути накладено арешт у справі ЮКОСа, становить чотири мільярди євро.
«Не більш, навіть якщо по всіх кутках нишпоритимуть», – запевнив співрозмовник агенції.
Офіцйні особи у російських Мін'юсті та Мінфіні потенційний арешт і судові розгляди у справі екс-акціонерів ЮКОСа коментувати відмовляються.
Нагадаємо, що у червні цього року французькі і бельгійські судові виконавці розпочали реалізацію судових рішень про арешт майна Росії. Арешти проводяться за рішенням Гаазького суду від 18 липня 2014 року, згідно з яким Росія зобов'язана компенсувати «експропріацію майна», виплативши колишнім власникам ЮКОСа $50 млрд.
Адвокат Тім Осборн, котрий репрезентує інтереси колишніх акціонерів компанії стверджує, що його клієнти готові переслідувати російські державні активи в 150 державах, які приєдналися до Нью-Йоркської конвенції (Конвенція ООН про виконання іноземних арбітражних рішень).
Амбасадор Франції в Росії Жан-Моріс Ріпер, коментуючи, реквізицію російської держвласності за кордоном, заявив, що дії Франції не спрямовані проти Росії. За його словами, Франція робить все, щоб «допомогти уряду Росії домогтися дотримання міжнародного права».