У російському військовому відомстві стверджують, що інциденти з літаками ВПС РФ останнього часу «викрили низку проблем в забезпеченні польотів авіації Збройних сил РФ», повідомляє інформаційна аґенція РБК з покликом на представника Міноборони Росії.
«У Міністерстві оборони здійснено аналіз організації забезпечення польотів у зв'язку з останніми літними інцидентами. Виявлено вузькі місця, зокрема в частині вишколу інженерно-технічних і літних кадрів», — заявив представник відомства.
З його слів, близько п'яти років тому в авіаційних частинах відбулися великі скорочення, обмежили набір курсантів у літні та авіаційно-інженерні училища, і хоч нещодавно прийом курсантів відновили, але для повноцінного підготування фахівців потрібно ще 5–6 років.
«Першого молодого авіаційного інженера і першого пілота випустять з наших вишів щойно 2018 року», — сказав представник Міноборони РФ.
Нагадаємо, що цього літа відразу кілька інцидентів трапилися у ВПС Росії. Зокрема, 4 червня розбився в Астраханській області винищувач МіГ-29. За попередньою інформацією, це сталося через відмову техніки. Того ж таки дня під Воронежем перекинувся новітній російський фронтовий бомбардувальник Су-34.
8 червня на авіабазі в Амурській області у стратегічного бомбардувальника Ту-95 загорівся двигун, після чого літак викотився за межі злітно-посадкової смуги. Один член екіпажу загинув, ще п'ять дістали травми.
Як припускають міжнародні військові експерти, причиною військових авіатрощ у Росії могло стати те, що її ВПС стрімко активізували свою діяльність. Це може свідчити про інтенсивне підготування до евентуальних бойових дій.