За документ, запропонований Великою Британією, проголосували 10 країн, ще чотири – Ангола, Китай, Венесуела й Нігерія – утрималися.
«Проект резолюції не був ухвалений у зв'язку з тим, що постійний член Ради (Росія – Z) проголосував проти», - сказав головуючий у Радбезі новозеландський дипломат Джерард ван Бохем.
Резолюція характеризує вбивство в цьому анклаві близько восьми тисяч боснійських мусульман як геноцид. У документі наголошується, що заперечення цього факту перешкоджає примиренню в Боснії і Герцеговині.
Під час обговорення сумнозвісний постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, взявши слово, закликав не ставити проект на голосування, зазначивши, що він «контрпродуктивний і загрожує загостренням ситуації в Боснії і Герцеговині, а також на Балканах».
При цьому Чуркін попередив, що негативне ставлення Москви до запропонованого проекту резолюції не означає, що в Росії «глухі до страждань родичів трагедії як в Сребрениці, так і в інших регіонах Боснії і Герцеговини». «Ми самі пройшли через багато що», - запевнив він.
Варто зазначити, що 30 червня Росія внесла на розгляд Ради безпеки ООН альтернативний проект резолюції щодо Сребрениці на противагу британському.
08.07.2015