Львівщина: мажоритарні хащі

За місяць перед проведенням парламентських виборів уже відомо, що список депутатів-мажоритарників на Львівщині оновиться щонайменше на третину, адже четверо чинних обранців змінили плани – троє з них ідуть за списками різних політичних сил, а один взагалі не бере участі у перегонах.

 

Агітація «проти» – не була табу на попередніх виборах у Львові, не буде і на цих

 

Зокрема, мають вагомі шанси знову стати депутатами Олег Канівець, чинний депутат від Стрийського округу, який іде за списком «Громадянської позиції», та Ігор Васюник (Галицький округ), внесений до списків «Народного фронту». Також за партійними списками цієї політсили на вибори йде чинний депутат від Сихівського округу Михайло Хміль. Щоправда, його шанси потрапити в парламент не такі однозначні, зважаючи на 42-ге місце та рейтинґи партії. Натомість переможець попередніх баталій у Личаківському окрузі, «свободівець» Юрій Михальчишин, не братиме участі у цьогорічних перегонах.

 

Що ж до конкретних округів, то за бажання можна побачити, що існують якісь домовленості про те, хто і де балотуватиметься, найпевніше, щоб не створювати зайвої конкуренції представникам певних сил. Адже тільки-но ВО «Батьківщина» оголосила про мажоритарників на всіх округах області, як їхні друзі-конкуренти з «Народного фронту» запропонували кандидатури в 11 з 12 округів. Натомість ні ВО «Свобода», ні президентський блок цього не зробили, а повисували кандидатів частково. Так само вчинили ще одні учасники перегонів: Радикальна партія Ляшка об'єднала зусилля з НРУ і висунула кандидатів у 4 округах.

 

Битва за Львів

 

Столиця Галичини матиме трьох нових депутатів щонайменше, тож саме у Львові за мандат розгоратимуться найбільші баталії. Зокрема, в Сихівському окрузі вдруге спробує сили гендиректор телекомпанії ЗІК Дмитро Добродомов. На минулих виборах він мінімально поступився Михайлові Хмілю, тож досвіду провадження кампанії йому не займати. Але й на цих виборах перемогти буде не просто, зважаючи на те, що «Народний фронт» висунув конкурентом Івана Васюника, брата чинного нардепа і колишнього віце-прем'єра у помаранчевих урядах.

 

Також другу спробу робить старший брат з Дубневичів – Богдан.  У 2012 році місцевий олігарх поступився у окрузі №118 Юрієві Михальчишину. Цим разом «свободівець» на вибори не йде, а інші конкуруючі політструктури знакових фіґур не виставили.

 

«Симпатяги» Дубневичі знову підгортають свої округи

 

Дежаву маємо і в 117-му окрузі, де вирішила від президентського блоку балотуватися депутат обласної ради Оксана Юринець. Два роки тому вона посіла третє місце в цьому окрузі, поступившись Ігореві Васюнику й Тарасу Стецьківу. Тепер її конкурентами стали львівський євромайданіввець Роман Брезіцький з НФ та Ігор Коць з «Батьківщини».

 

В окрузі №116 очікують справжню битву титанів. Прогнозують, що там повторно висуватиме свою кандидатуру чинний депутат від округу Ірина Фаріон, а її намагатимуться побороти начальник управління культури Львівської міської ради та висуванець від «Самопомочі» Ірина Подоляк, один з лідерів бойкотного руху Олег Радик та висуванець НРУ і представник волонтерських структур, що допомагають війську, Валерій Веремчук. Зважаючи на абсолютню перемогу в 2012 році, можна було б говорити про пані Фаріон як фаворита змагань, однак її «Свобода» катастрофічно втратила передові електоральні позиції і сама пані Ірина підіпсула свій імідж скандалом з членством у КПРС, яке вона затято заперечувала, однак під тиском фактів змушена була визнати.

 

Ірина Подоляк vs Ірина Фаріон. Битва фемін – що може бути видовищнішим?

 

Старожили-фаворити

 

Щонайменше у двох округах на Львівщині можна говорити про явне лідерство чинних депутатів. Йдеться про округи №№ 119 та 120 з центрами в Городку і Бродах. В Городку молодший  Дубневич – Ярослав – має дуже непогані шанси захистити свій мандат, бо реально «працює в полі», тобто підгортає на окрузі електорат. Крім того, поки що немає потужних супротивників. Попри всю повагу, ані проректор ЛНУ імені Франка Ярослав Гарасим, якого висунув «Народний фронт», ані  підприємець Андрій Ступницький від «Батьківщини» не є важковаговиками у львівській політиці. Щоправда, чудеса трапляються.

 

Екс-намісниця на Львівщині Ірина Сех може зіскочити зі свого округу, однак шанси виграти вибори має добрі

 

Дуже великі шанси знову стати депутатом має й лідерка львівських свободівців Ірина Сех. Поки що на сайті ЦВК немає відомостей про її реєстрацію, але відомо, що пані Ірина не відмовилася полишити свій округ з центром у Бродах. Цей округ давно охрестили свободівським, і скидається на те, що інші політсили не надто намагаються порушити цю монополію.

 

До цього переліку належить й Сокальський округ №124, де захищатиме свій мандат чинний депутат Степан Курпіль з «Батьківщини». Найпевніше, його головними конкурентами стануть Андрій Корнат, якого висуває Радикальна партія, та заступник директора «Львіввугілля» Сергій Руденко. Корнат відомий у районі політик – депутат обласної ради, а підтримка популярної в нас тепер  Радикальної партії додасть йому бонусів.

 

Народний депутат Роман Ілик також вдруге спробує депутатської удачі в Дрогобицькому окрузі. На партійному з'їзді Юлія Тимошенко заявила, що пан Ілик відмовився від місця у прохідній частині списку і свідомо вибрав свій округ в Дрогобичі. Це вказує на те, що результати соціології «для внутрішнього користування» дають депутатові добрі прогнози щодо вислідів виборів. Проти нього вже висунули свої кандидатури вічний борець за депутатство на Дрогобиччині Павло Барнацький, а також Богдан Матківський та Іван Матковський. Крім того, з'явилася інформація про те, що від Блоку Петра Порошенка там кандидуватиме підприємець та колишній депутат Львівської облради Михайло Коваль. Заявив про наміри боротися за кандидатство в цьому окрузі й екс-голова Львова та лідер НРУ Василь Куйбіда.

 

Реноме поміркованого політика Василя Куйбіди тяжко в'яжеться з підтримкою Радикальної партії Ляшка, з якої він користає на цих виборах

 

Група смерті

 

Геть не так просто буде залишити собі мандати ще двом чинним депутатам – Василеві Пазиняку та Лідії Котеляк. Вони мають дуже непростих суперників, і саме «їхні» два округи можна назвати умовною «групою смерті».

 

У 122-му окрузі замість місцевого олігарха Тараса Козака головним супротивником Пазиняка цього разу стане гіпер-популярний в народі Володимир Парасюк. Активіст Майдану оголосив, що піде висуванцем саме в цьому окрузі (Яворівський та Жовківський райони), бо це його мала батьківщина. Та не менш гідного кандидата в цьому окрузі висунула й «Батьківщина» – командира 24-ї бриґади Олександра Павлюка. Їм опонуватимуть культуролог Тарас Возняк від блоку імені Порошенка та журналістка з Яворова Людмила Шубіна.

 

Активіста Майдану, бойового командира, звільненого з ДНРівського полону Парасюка на Львівщині не просто шанують. Його тут щиро люблять

 

В окрузі №123, що охоплює Перемишлянський, Золочівський та Миколаївський райони, будемо мати римейк Котеляк проти Батенка. Головні антагоністи минулих виборів знову зійдуться в герці, щоб виявити сильнішого. Лідія Котеляк іде від «фронтовиків», а Батенко – від Блоку Петра Порошенка.

 

До цього переліку належить внести й округ №126. Адже депутатське місце там буде вакантне – Олег Канівець іде за списком «Громадянської позиції». Боротьба розгорнеться між висуванцем президентського блоку Андрієм Котом, який два роки тому програв Канівцеві, але здобув понад 25 % голосів, та колишнім головою ЛОДА, відомим бізнесменом Миколою Кмітем, який іде на вибори разом із «Самопоміччю».

 

Микола Кміть – ще один екс-намісник, який подався на вибори. Що пропонуватиме своїм виборцям колишній «продавець бульбашок» – до пуття не зрозуміло

 

А от округ №125 залишається суцільною таємницею. Поки що там зареєструвалися працівник головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ Тарас Зембіцький від «фронтовиків» і міський голова Турки Юрій Касюхнич від «Батьківщини».  Проте кулуарами гуляє інформація, що чинний депутат від округу Андрій Тягнибок знову змагатиметься з місцевим олігархом Андрієм Лопушанським. Щоправда, на момент підготування статті ні одного, ні другого ще не зареєстрували в ЦВК.

 

25.09.2014