IT-гігант «Google» створив віртуальну модель штату Каліфорнія для тестування своїх безпілотних автівок. «Google Matrix» полягає в симуляції всієї мережі доріг Каліфорнії, відтворенні руху транспорту з вражаючою точністю, фіксації схеми пересування пішоходів, аналізі погодних умов та інших чинників. Тепер компанія вимагає, щоби влада Золотого штату дала дозвіл на проведення безпекових випробувань робомобілів, але замість тестів на справжніх дорогах мають відбутися експерименти з використанням спроектованої «Матриці».
«Google Matrix» передбачає не лише симуляцію всієї мережі доріг Каліфорнії (довжиною близько 172,000 миль), але й із вражаючою деталізацією відтворює рух транспорту, пересування пішоходів, погодні умови тощо.
На перший погляд, такий підхід видається підозрілим: як почуватимуться пасажири в транспортному засобі, що ніколи не проходив реального тест-драйву? Тим паче коли цим автомобілем керує не людина-водій, а віртуальний автопілот.
Проте в «Google» переконують: перед тим, як робокари вийдуть на ринок, слід перевірити, як вони поводитимуть себе за мільйонів різних можливих обставин. І саме тестування в реальних умовах не дозволить здійснити симуляцію усіх гіпотетичних ситуацій.
«З використанням «Матриці» впродовж кількох годин можна відтворити тисячі різних сценаріїв. Якщо ж їх відпрацьовувати в процесі справжнього тест-драйву, знадобляться десятки років», – повідомив речник компанії.
«Google Matrix» передбачає не лише симуляцію усієї мережі доріг Каліфорнії довжиною близько 172,000 миль. Комп'ютерна модель також з вражаючою деталізацією відтворює рух транспорту, пересування пішоходів, погодні умови тощо. Немає інформації щодо обсягу ресурсів, яких потребує для роботи «Матриця», проте, очевидно, йдеться про дуже потужне серверне обладнання.
Віртуальні робомобілі «Google» вже встигли наїздити понад 4 млн миль дорогами каліфорнійської «Матриці». У процесі вони зіштовхувалися з усіма типовими небезпеками, які супроводжують «реальне» водіння (транспортні засоби, що ігнорують знак «стоп», велосипедисти, що здійснюють раптові маневри, непередбачувані пішоходи тощо). Для порівняння, невіртуальні тестові робокари «Google» (переважно модифіковані Toyota Priuses) наїздили (станом на квітень 2014 року) всього 700 тис. миль. Проте довжина відрізку дороги, на якому машини намотали цей кілометраж – лише близько 2 тис. миль.
Попри те, що детально прописана симуляція здатна краще, ніж фізичні тест-драйви, оцінити безпілотні автівки, більшість країн вимагає для нових машин саме невіртуальної апробації (на тестових майданчиках, закритих громадських дорогах тощо). Такої ж думки й штат Каліфорнія. Компанія «Google», власне, і домагається перегляду цих правил, називаючи «Матрицю» дієвою альтернативою.
Регулятивний орган Каліфорнії нещодавно постановив, що в кожному робокарі слід про всяк випадок встановити звичайне кермо – для підстрахівки в ситуаціях, що вимагатимуть «негайного фізичного контролю». Це ще одна проблема для «Google», оскільки прототип її нового безпілотника повнісню позбавлений традиційної системи керування: у машині наявна лише єдина кнопка «Go» («поїхали»).
На разі лише чотири американські штати схвалили використання робомобілів: Флорида, Каліфорнія, Мічиган і Невада. Вже у вересні очікують, що Відділ транспортних засобів Каліфорнії розпочне видавати перші ліцензії користувачам безпілотних автівок.
Зреферував Олег КАЧАН
Оригінал за посиланням: http://www.extremetech.com
28.08.2014