Галичина стає до зброї

Галичина передислоковує своїх вояків вглиб країни. Нині рано (17 березня) мешканці вулиці Стрийської у Львові стали свідками, як солдати розміщеної там військової частини  вантажилися в автобуси і разом з бойовою технікою відбували геть. Їх підняли серед ночі за тривогою, і в якому напрямку передислоковують — на широкий загал розголошувати не хочуть.

 

 

Сепаратисти з Криму та брязкання зброєю росіян на кордонах з Україною призвели до того, що українські військовики опинилися в центрі уваги суспільства. Керівництво держави визнало високою ймовірність воєнного вторгнення з боку північного сусіда й оголосило часткову мобілізацію. Військовці з-під західних кордонів держави поступово передислоковуються на схід та південь країни.

 

Військо рухається на схід

 

Начальник Західного реґіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк повідомив «Z», що певна кількість підрозділів військових частин, дислокованих в областях Західної України, зараз перебувають поза межами постійних місць дислокації, і цей процес триває. Інформація про число військовиків та напрямки їхнього руху не підлягає розголошенню.

 

Водночас відомо, що військовці аеромобільного полку зі Львова вирушили на схід ще два тижні тому, на початку ескалації конфлікту в Криму.

 

Крім того, минулого тижня з Львівщини вирядили об'єднану маневрову групу військовиків державної прикордонної служби. Очевидно, що їх перекинули на підмогу колеґам, які охороняють кордон з Росією. У складі групи з понад трьохсот осіб — багато вояків, що мають досвід участі в миротворчих операціях, а отже, готові до служби в конфліктних умовах.

Також зі Львова вирушили підрозділи внутрішніх військ, дислокованих на вулиці Стрийській. Як розповів начальник управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України генерал-майор Юрій Аллеров, підрозділи підняли за тривогою, і вони вирушили в східному напрямку.

 

Разом зі зміною ситуації в країні змінюється й ставлення львів'ян до представників внутрішніх військ, яких не так давно блокували на вулицях Стрийській та Рубчака. Протягом вихідних днів у Фейсбуку з'явився заклик про допомогу бійцям, які вирушатимуть зі Львова — йшлося про харчі та медикаменти.

 

За ці два дні зібрали два мікроавтобуси, які вже вирушили навздогін воякам. Як розповів координатор заходу Іван Спринський, люди несли допомогу до другої ночі понеділка (17 березня). Найзворушливіше виглядали шоколадки від чотирирічних та шестирічних дітей, хоча не бракувало ні харчів, ні медикаментів та перев'язних матеріалів.

 

Іван Спринський каже, що ця акція мала б стати своєрідним сиґналом для мешканців області та інших реґіонів, щоб вони старалися допомогти військовикам, дислокованим неподалік.

 

 

Хто хоче у ґвардію?

 

Як зазначив Олександр Поронюк, у зв'язку з рішенням про часткову мобілізацію вже в посиленому режимі працюють військові комісаріати. Їх роботу відновлено, попри те що попередня влада ухвалила кардинально скоротити число працівників військкоматів.

 

«Призову підлягають чоловіки від 18 до 45 років, передовсім ті, котрі мають досвід військової служби та відповідні військові спеціальності. Також призивають чоловіків, які не служили у війську, — з ними проводять підготовку для того, щоби вони могли у стислі терміни бути готовими стати на захист Вітчизни», — розповів Поронюк.

 

Водночас військкомати набирають охочих служити у Національну ґвардію, яку створюють замість внутрішніх військ. Щоправда, там зберігається й призов, адже на відміну від Збройних Сил, призову до ВВ так і не скасували.

 

А для тих, хто з різних причин не зможе потрапити до Національної ґвардії, є ще Народна ґвардія, яку створюють у Львівській області під патронатом місцевої обласної ради. Записувати туди добровольців почали від минулої суботи, і на сьогодні число охочих достатнє для того, аби сформувати кілька батальйонів.

 

17.03.2014