Спресована історія

Високочолі експерти казали, що Україна ще не сталася як держава, бо «крові не було». Сталося і було. Найстрашніший тиждень в історії країни пережили не всі. То тепер вже маємо державу?

 

Люди тижня

 

 

Їх вже назвали «небесна сотня», готуються зробити Героями України. Чиїсь батьки, сини, брати лежать у трунах. Нова історія почалася після розстрілу снайперами людей з дерев'яними щитами. Також стріляли в тих, хто без щитів. Убивство закінчилося ще одними перемовинами з президентом, а потім сталося щось несподіване. Влада зникла. Людей поховали. Історія України має нову сторінку, якої мати не хотілося б.

 

Втікачі тижня

 

Його, можливо, запам'ятають саме таким

 

Віктора Федоровича Януковича, якого назвали таким, що сам усунувся від виконання обов'язків, шукають в Україні і поблизу неї. Віктор Федорович, перед тим як отримати такий статус, говорив з якогось підвалу буцімто з Харкова. Потім про нього говорили, що бачили в Донецьку і в Криму. Казали, що і в Росію самоусунутий міг податися. Наразі достеменно не відомо, де він перебуває. Нарід тішиться з того, що громадянам дали доступ у леґендарне Межигір'я. Виглядає то все трохи з лексики Леся Подервянського.

 

Крім Януковича, зникли Генеральний прокурор Віктор Пшонка, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко і ще кілька менш знакових діячів. Поки що їх шукають мляво, розповідають драстичні історії про стрілянину між охороною Януковича та прикордонниками. Цікаво буде почути інформацію на кшталт суїциду за допомогою двох пострілів в скроню і під щелепу, які виконав дев'ять років тодішній міністр Юрій Кравченко.

 

Звільнення тижня

 

Тепер Тимошенко думатиме про власне майбутнє сама

 

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко покинула Харків, де перебувала під вартою в лікарні, відбуваючи сім років ув'язнення за погані, з погляду судді Кірєєва, газові угоди з росіянами. Юлю Володимирівну оперативно привезли на революційний Майдан, де вона говорила не так вже й багато, але традиційно зворушливо. Реципієнти слухали, але вже без глибокого пієтету.

 

Анонс  тижня

 

Урна — символ демократії

 

Нова влада організувалася швидко. Олександр Турчинов став головою Верховної Ради, а відтак і виконувачем обов'язки президента. Так само оперативно знайшли керівників для Генпрокуратури і Служби безпеки, але головною інформацією стало те, що нова влада вирішила — вибори президента відбудуться 25 травня. Виборча кампанія починається 25 лютого. Новий електоральний здвиг коштуватиме бюджету 1,9 млрд. гривень. Звідки брати гроші, не сильно зрозуміло, бо ще один з опозиційних лідерів Арсеній Яценюк сказав, що державна скарбниця порожня, як барабан. Але, видно, не все так страшно, бо в поточному році планують провести також і позачергові парламентські вибори.

 

Медалі тижня

 

Кобіти на лижах і з гвинтівками — то не завжди погано

 

Найкращими в Україні жінками стали квартет біатлоністок, про яких дуже швидко придумали фразеологізм: «Поїхати в Росію. Обстріляти росіян. Привезти золото». В Сочі Олена Підгрушна, Юля Джима і сестри Семеренко зробили саме так. На другому місці вони залишили росіянок, яким, зрештою, нема чим перейматися, бо за шістдесят з гаком років країна-господар ігор набрала найбільше медалей. Наші золото взяли вдруге за двадцять років, 1994-го героїнею була фіґуристка Оксана Баюл. Вона «обкатала» американку.

 

25.02.2014