18:50 Верховний суд США підтримав заборону TikTok в країні, пише AP. Зазначається, що судді одноголосно підтримали федеральний законопроєкт, аргументуючи заборону тим, що ризик для національної безпеки США через зв'язок соцмережі з Китаєм переважує побоювання щодо обмеження свободи слова.
18:15 Росія уклала з Іраном 20-річний договір про "всеосяжне стратегічне партнерство". Як зазначається, документ охоплює всі сфери, включаючи оборону, боротьбу з тероризмом, енергетику, фінанси, транспорт, промисловість, сільське господарство, культуру, науку та технології.
17:40 Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з Трампом, повідомляє пресслужба обраного президента США.
"Я щойно розмовляв з головою Китаю Сі Цзіньпіном. Дзвінок був дуже хорошим як для Китаю, так і для США. Я сподіваюся, що ми розв'яжемо багато проблем разом, і почнемо це негайно. Ми обговорили питання збалансованої торгівлі, фентанілу, TikTok і багато інших тем. Президент Сі і я докладемо максимум зусиль, щоби зробити світ більш мирним і безпечним!"
17:05 Зеленський зустрівся в Києві з лідером опозиції Словаччини. За словами президента, Україна готова говорити про енергетичну безпеку та допомогти Словаччині досягти енергетичної стабільності.
"З нашого боку ми готові вести конструктивний діалог між нашими країнами. Ми готові говорити про енергетичну безпеку. Ця тема є чутливою. Ми дуже відкриті, готові допомогти словацькому народові досягти енергетичної стабільності. Але для нас важливо почути сигнал від словацького народу, що ви також будете підтримувати український народ на нашому шляху в ЄС та НАТО, бо це для нас ключове".
16:30 США таємно інвестували 1,5 мільярда доларів у розвиток виробництва дронів в Україні, пише The New York Times з посиланням на джерела. Зусилля США також включали допомогу виробникам безпілотників із закупівлею запчастин. Як зазначає видання, Вашингтон направив в Україну співробітників розвідки для допомоги в розробці програми.
15:55 У вересні для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться базова військова підготовка, повідомили у Міністерстві оборони України. Під час теоретичних занять студенти опанують навички поводження зі зброєю, отримають базові знання з тактичної, розвідувальної та психологічної підготовки, домедичної допомоги, а також основ військової дисципліни. Зазначається, що після проходження БЗВП студенти складуть військову присягу, отримають сертифікат і військово-облікову спеціальність.
15:20 Росіяни завдали удару балістикою по Кривому Рогу, повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. Станом на 14:30 відомо про четверо загиблих і семеро постраждалих внаслідок удару.
14:45 Міністерка закордонних справ Словенії Таня Файон приїхала до Києва, повідомляє пресслужба МЗС Словенії. Зазначається, що Файон візьме участь у міністерській зустрічі "Україна–Південно-Східна Європа", на якій обговорять питання підтримки України.
14:10 Білорусь спорудила нові фортифікації неподалік кордону з Литвою, повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода". Укріплення можуть бути частиною одного з трьох "вузлів опору", який рік тому міноборони Білорусі обіцяло побудувати в Гродненській області. За словами Лукашенка, їх створюють, аби "заздалегідь підготуватися до захисту нашої Батьківщини в районах ймовірних ударів".
13:35 У межах програм Організації Обʼєднаних Націй на 2025 рік передбачено загалом 3,3 мільярда доларів на підтримку українців, повідомив Зеленський.
13:00 Російські дипломати ненадовго потрапили до закритої зони парламенту Великої Британії, пише The Guardian. Зазначається, що російські дипломати приєдналася до публічної екскурсії будівлею британського парламенту. У певний момент росіяни відірвалися від екскурсії та зайшли до приміщення Палати лордів з обмеженим доступом, де охорона їх виявила і вигнала.
12:25 Італія виділила черговий пакет військової допомоги для України, повідомив міністр оборони України Рустам Умєров. За словами міністра, пакет передбачає надання "сучасного озброєння, яке допоможе нашим воїнам завдавати потужних ударів по ворогу".
11:50 Нідерланди оголосили про пакет допомоги Україні на суму 27 млн євро, повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп. 20 мільйонів євро скерують на зміцнення енергетичної мережі України, яка постраждала від російських атак, натомість інші 7 мільйонів євро надійде до комплексного пакета допомоги НАТО для України, в межах якого Альянс надає Україні нелетальну підтримку.
11:15 Офіс прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу підтвердив, що переговорні групи Ізраїлю та ХАМАС у Досі підписали угоду про припинення вогню та звільнення заручників, однак перші заручники можуть вийти на волю лиш у понеділок. Прем'єр-міністр скликав на 17 січня засідання кабінету міністрів з питань безпеки, щоби провести голосування щодо угоди. Однак засідання уряду в повному складі відбудеться лише ввечері 18 січня. Це пояснюється тим, що противники угоди повинні мати 24 години, щоб подати петицію до Верховного суду, а засідання у п'ятницю вдень не дасть їм достатньо часу для цього.
11:10 Споживання електроенергії станом на 09:30 було на 1,2% нижчим, ніж у цей же час попереднього дня, повідомили в "Укренерго". Вчора добовий максимум споживання був зафіксований вранці на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня.
11:00 Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер розцінив участь північнокорейських військових на боці Москви у війні Росії проти України як "стратегічну помилку", що, зокрема, полягає у низькій ефективності армії КНДР та високих втратах. Приблизно "одна третина з приблизно 11 тис. північнокорейських військових, направлених до Курської області Росії, були поранені або вбиті", солдати КНДР використовуються Росією "не дуже ефективним способом", в тому числі й через мовну проблему, відсутність координації та невикористання їх російською стороною на "дуже вигідних позиціях". Адмірал наголосив, що "Північна Корея відкрито надає зброю Росії, і Росія також надає зброю Північній Кореї. Це створює проблему не лише для Південної Кореї, а й для Сполучених Штатів, які мають війська, розміщені на Корейському півострові", і поклав відповідальність за долучення військових КНДР до війни РФ проти України на Москву та Пекін, оскільки Китай зробив це принципово можливим. В цьому контексті він наголосив на необхідності для Альянсу дати "об'єднану сильну відповідь": "НАТО прямо сказало Китаю: "Ви не можете мати обидва варіанти". Китай не може, з одного боку, говорити, що він хоче підтримувати добрі відносини із Заходом і стверджувати, що підтримує Статут ООН, і водночас продовжувати підживлювати війни в Європі".
10:40 За даними Світового банку, ціна на сиру нафту марки Brent у середньому становила 80 доларів за барель у 2024 році, що приблизно на 3% нижче, ніж роком раніше, але на 40% вище за середній показник за доковідні 2015–2019 роки. Це річне зниження цін відображало достатню світову пропозицію нафти з урахуванням скромного зростання споживання, що компенсувало вплив ескалації геополітичної напруженості, йдеться в огляді. Згідно з базовим сценарієм, очікується, що ціни на сиру нафту марки Brent знизяться ще більше, до середнього значення 72 долари за барель у 2025 році та 71 долара за барель у 2026 році. Очікується, що падіння цін буде зумовлене зростанням пропозиції серед країн, які не входять до ОПЕК+, переважно Бразилії, Канади, Гаяни та США, у поєднанні з помірним зростанням світового попиту на нафту через сповільнення споживання нафти в Китаї та країнах з розвиненою економікою. Істотний ризик зниження прогнозу цін на нафту може матеріалізуватися, якщо ОПЕК+ скасує скорочення поставок на основі оголошеного графіка. Тим часом нещодавнє зміцнення долара США може, якщо воно збережеться, ще більше знизити світовий попит на нафту і ціни. Ризики підвищення включають тривалу ескалацію конфлікту на Близькому Сході та дефіцит видобутку сланцевої нафти в США.
10:30 У Європейському Союзі розглядають варіанти на випадок вето Угорщини на продовження санкцій проти Москви, пише Financial Times. Якщо санкції не продовжать, то 190 млрд євро в розташованому у Бельгії депозитарії Euroclear "опиняться в Росії наступного дня", оскільки не буде підстав їх утримувати. На цей випадок може бути використано королівський указ часів Другої світової війни (за 1944 рік), який дасть змогу бельгійському королю Філіпу I блокувати передання з країни заморожених активів Росії.
10:10 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:
Зі всієї наявної на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:
286,6% танків (з них 1,5% за минулий тиждень),
117,4% бойових броньованих машин (з них 0,6% за минулий тиждень),
569,0% автомобільної техніки (з них 12,0% за минулий тиждень),
714,7% артилерійських систем (з них 6,6% за минулий тиждень),
113,6% РСЗВ (з них 0,2% за минулий тиждень),
73,5% засобів ППО (з них 0,3% за минулий тиждень),
29,6% літаків (з них 0% за минулий тиждень),
37,1% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень).
09:50 Вночі російські війська атакували ударними безпілотниками припортову інфраструктуру в Ізмаїльському районі Одеської області – минулося без жертв, але пошкоджено будівлі, повідомив голова ОВА Олег Кіпер.
09:40 Інтенсивність російських ракетних та авіаційних ударів по позиціях наших військ та населених пунктах (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
09:35 Інтенсивність російських атак (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
09:30 Підсумкова інформація Генерального штабу ЗСУ про минулу добу російського вторгнення:
Протягом минулої доби відбулось 141 бойове зіткнення.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах трьох ракетних та 35 авіаційних ударів, застосував 2 ракети та скинув 60 керованих авіабомб. Крім цього, здійснив близько 5000 обстрілів, з них 116 – із реактивних систем залпового вогню, та задіяв для уражень 2670 дронів-камікадзе.
Ворог завдавав авіаційних ударів, зокрема у районах населених пунктів Велика Писарівка Сумської області; Тур’я Чернігівської області; Феськи Харківської області; Сіверськ, Новопіль, Костянтинопіль Донецької області.
Минулої доби ракетні війська Сил оборони уразили один район зосередження особового складу, два пункти управління, а також два засоби ППО російських загарбників.
На Харківському напрямку минулої доби ворог активних дій не проводив.
Кількість бойових зіткнень за добу на Куп’янському напрямку досягла восьми. Сили оборони відбивали атаки окупантів в районах Петропавлівки, Голубівки, Загризового та Піщаного.
На Лиманському напрямку наші війська зупинили 13 атак противника. Основні зусилля загарбники зосереджували в районах населених пунктів Копанки, Новосергіївка, Греківка, Зелений Гай, Макіївка, Зелена Долина, Торське, Новоплатонівка, Терни та Зарічне.
На Сіверському напрямку минулої доби ворог п’ять разів атакував в районах Білогорівки, Верхньокам’янського та Івано-Дар’ївки.
Сім спроб загарбників просунутись вперед поблизу Привілля, Білої Гори, Григорівки та Часового Яру зупинили українські воїни на Краматорському напрямку.
На Торецькому напрямку ворог 14 разів намагався просунутися вперед у районах Кримського, Леонідівки, Торецька та Щербинівки.
П’ятдесят три атаки за минулу добу відбили наші захисники на Покровському напрямку. Найбільшу активність ворожі війська проявляють неподалік населених пунктів Зелене Поле, Єлизаветівка, Миролюбівка, Водяне Друге, Промінь, Лисівка, Новий Труд, Покровськ, Шевченко, Звірове, Котлине, Успенівка, Слов’янка, Петропавлівка, Андріївка, Улакли, Курахове, Дачне та Янтарне.
Сили оборони продовжують стримувати ворога на Новопавлівському напрямку. В районах населених пунктів Костянтинопіль, Велика Новосілка та Времівка окупанти 11 разів намагалися прорвати українські оборонні рубежі.
На Гуляйпільському напрямку ворог активних дій минулої доби не проводив.
На Оріхівському напрямку противник без успіху атакував населений пункт Новоданилівка.
Чотири безрезультатних спроби захопити позиції наших захисників за минулу добу здійснив ворог на Придніпровському напрямку.
Сили оборони України продовжують ведення операції на Курському напрямку, де противник минулої доби провів 20 штурмів позицій українських підрозділів, завдав дев’ять авіаударів, скинув 12 КАБ, здійснив 418 обстрілів по позиціях українських підрозділів та населених пунктах, зокрема, вісім – із реактивних систем залпового вогню.
Оперативна обстановка на Волинському та Поліському напрямках без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, проводить розвідувальну діяльність та артилерійські обстріли.
Загалом минулої доби втрати російських загарбників становили 1670 осіб. Крім того, українські воїни знешкодили 12 танків, 13 бойових броньованих машин, 4 артилерійських системи, 63 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 124 одиниці автомобільної та дві одиниці спеціальної техніки окупантів.
09:20 Вночі (із 19:00) росіяни застосували дві балістичні ракети «Іскандер-М» (пуски із Ростовської обл.), а також атакували 50 ударними БпЛА типу «Shahed» і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків: Міллерово, Орел, Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ РФ.
Станом на 09:00 підтверджено збиття 33 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях. Зафіксовано влучання ворожих ударних безпілотників у підприємства на Одещині, також, внаслідок падіння збитих ворожих БпЛА, пошкоджено будівлі установ, приватного підприємств та домогосподарств на Харківщині, Черкащині та Київщині. 9 ворожих безпілотників-імітаторів локаційно втрачені (без негативних наслідків), ще 1 БпЛА вийшов з повітряного простору України в напрямку Румунії.
За минулі сім днів було збито 357 із 537 запущених по Україні БПЛА, ще 168 локаційно втрачені (упали) чи покинули територію України (разом – 98%).
09:10 Станом на 06:00 в Чорному морі на бойовому чергуванні російські кораблі відсутні, повідомили у Військово-морських силах ЗСУ.
09:05 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:
• У ніч з 15 на 16 січня українські війська завдали ударів по нафтопереробному заводу у Воронезькій області та пороховому заводу в Тамбовській області.
• Якщо північнокорейські війська продовжуватимуть зазнавати нинішніх високих втрат у майбутньому, то весь північнокорейський контингент чисельністю близько 12 тис. військовослужбовців, який перебуває в Курській області, може бути знищений (вбитими або пораненими) в ході бойових дій до середини квітня 2025 року.
• Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Великої Британії Кейр Стармер 16 січня підписали історичну «Столітню угоду про партнерство», яка окреслює українсько-британську співпрацю на наступні 100 років і продовження підтримки України з боку Великої Британії.
• За повідомленнями, російська та придністровська влада обговорюють можливість закупівлі російського газу для Придністров'я через посередника, що, ймовірно, дозволить уникнути необхідності отримувати дозволи різних держав на використання газопроводів «Турецький потік» та «Трансбалканський потік» для постачання російського газу до проросійської самопроголошеної Молдовської республіки.
• Українські війська нещодавно просунулися вперед у Курській області.
• Російські війська нещодавно просунулися вперед поблизу Часового Яру, Торецька, Покровська, Курахового та Великої Новосілки.
08:45 Інтенсивність російських атак на різних напрямках (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
06:45 Нічне зведення Генерального штабу ЗСУ:
16.01.2025Станом на 22:00 відбулося 131 бойове зіткнення.
Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися углиб нашої території, завдаючи йому вогневого ураження. Найбільша кількість боїв відбулася Покровському та Курському напрямках.
Російські терористи завдали одного ракетного та 30 авіаційних ударів, залучивши одну ракету та скинувши 47 керованих авіаційних бомб. Крім цього, ворогом залучив 882 дрони-камікадзе та здійснив понад 4300 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Сьогодні на Харківському напрямку ворог активних дій не проводив.
На Куп’янському напрямку агресор атакував поблизу Петропавлівки, Голубівки, Загризового та Піщаного. П’ять бойових зіткнень завершено, одна ворожа атака триває до цього часу.
На Лиманському напрямку російські загарбники штурмували позиції Сил оборони поблизу населених пунктів Копанки, Новосергіївка, Греківка, Зелений Гай, Макіївка, Торське, Новоплатонівка, Терни та Зарічне. Українські захисники зупинили 11 ворожих атак, два бойових зіткнення досі тривають.
Сіверський напрямок: ворог п’ять разів штурмував наші позиції поблизу Верхньокам’янського та Білогорівки, на даний час точиться одне бойове зіткнення поблизу Івано-Дар’ївки.
На Краматорському напрямку окупанти атакували сім разів в районах Привілля, Білої Гори, Григорівки та Часового Яру, всі спроби загарбників просунутися вперед припинені українськими воїнами.
На Торецькому напрямку ворог здійснив 12 штурмових дій. Загарбники штурмували позиції українських підрозділів біля Кримського, Леонідівки, Торецька та Щербинівки.
Покровський напрямок: від початку цієї доби противник 47 разів атакував у районах населених пунктів Зелене Поле, Єлизаветівка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Новий Труд, Покровськ, Шевченко, Звірове, Котлине, Успенівка, Слов’янка, Петропавлівка, Андріївка, Улакли, Курахове, Дачне та Янтарне. Дев’ять бойових зіткнень досі тривають.
За наявними на цей час даними, втрати ворога, на даному напрямку, за сьогодні склали 300 військовослужбовців вбитими та пораненими, знищено чотири автомобілі, крім того, суттєво пошкоджено ворожий танк, міномет та один автомобіль противника.
На Новопавлівському напрямку загарбники атакували десять разів поблизу Костянтинополя, Великої Новосілки та Времівки. П’ять атак окупантів вже відбито. Бої тривають. Ворог завдав авіаційних ударів керованими бомбами по районах населених пунктів Новопіль та Костянтинопіль.
На Гуляйпільському напрямку з початку доби ворог активних дій не проводив.
На Оріхівському напрямку противник без успіху атакував населений пункт Новоданилівка.
На Придніпровському напрямку Силами оборони України було зупинено чотири штурми противника.
На Курському напрямку наші захисники відбили 13 ворожих атак, ще шість бойових зіткнень тривають до цього часу.
На інших напрямках фронту суттєвих змін не відбулося.
Сьогодні варто відзначити воїнів 425-го окремого штурмового батальйону "Скала", 54-ої окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи, 13-ої бригади оперативного призначення НГУ "Хартія", 102-ої окремої бригади територіальної оборони, 126-ої окремої бригади територіальної оборони, які ефективно нищать ворога, завдаючи йому вагомих втрат у живій силі та техніці.