Президент України та прем’єр-міністерка Данії підписали у Львові безпекову угоду.

 

Сьогодні, 23 лютого, з офіційним візитом у Львові перебувають Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен. Візит до Львова розпочався з відвідин Марсового поля, де поховані загиблі у російсько-українській війні військовослужбовці.

 

 

«На Марсовому полі Личаківського кладовища разом із прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен вшанували пам’ять загиблих захисників України. Ми ніколи не забудемо героїв, які захищали нашу незалежність, свободу та майбутнє. Вічна слава всім, хто віддав своє життя за Україну!» – йдеться в повідомленні на сторінці Президента.

 

У Львові Президент України з прем’єркою Данії підписали двосторонню безпекову угоду. Про це голова української держави повідомив журналістам під час пресконференції. Угода з Данією передбачає комплексну оборону, політичну допомогу, дипломатичну взаємодію.

 

«Це гарантія сил, які вже зараз працюють і залишаться доступними для України на час до вступу в НАТО. Угодою передбачена і принципова підтримка України на усіх фундаментальних напрямках взаємодії. Особливо хочу відзначити підтримку вступу нашої держави до НАТО. Данія стала першою державою поза “Групою семи”, з якою ми підписали таку угоду», – зазначив Володимир Зеленський.

 

Також українська і данська делегації домовилися про проведення спільного двостороннього форуму оборонних індустрій.

 

«Модернізація і зміцнення арсеналів на основі досвіду сучасної війни. Це один із спільних пріоритетів», – наголосив Президент.

 

Також Президент під час свого виступу зазначив, що потрібно посилювати тиск на Росію, щоби зменшити її можливості продовжувати війну. За його словами, потрібно посилювати санкції.

 

Володимир Зеленський подякував Данії за постійну підтримку, зокрема щодо формули миру, за співпрацю у сфері відбудови, а також за допомогу із F-16. Президент також зазначив, що цього року військова підтримка України від Данії матиме обсяг 1,800 млрд євро.

 

Прем’єр-міністерка Данії під час свого виступу зазначила, що її країна продовжить і надалі підтримувати Україну.

 

«Ви боретеся і показали іншим куточкам світу, якими ви є. Я думаю, що ви можете пишатися цим, тому що ви ведете війну, яка насправді ніколи не мала починатися. Ви боретеся із жахливою агресією, де немає поваги до людей, до життя. Сьогодні ви маєте почути посил від Данії, що ви не самі й ми, як і обіцяли два роки тому, залишатимемося разом з вами», – сказала Метте Фредеріксен.

 

Прем’єр-міністерка Данії закликала Європу й інших міжнародних партнерів активно допомагати Україні та виконати свої обіцянки.

 

«Насамперед ми маємо надавати військову допомогу, щоб солдати отримували цю зброю і боєприпаси, які їм потрібні. Ми також працюємо над виробництвом боєприпасів і зброї, ми відкрили нові потужності в цьому напрямку і ми маємо співпрацювати, щоб захиститися і відбити ворога», – зазначила Метте Фредеріксен.

 

Щодо термінів постачання Україні F-16 прем’єр-міністерка сказала, що перші літаки прибудуть вже до літа. Вона зазначила, що серед причин затримки – технічні моменти, зокрема інфраструктура для обслуговування літаків, а також навчання пілотів, яке займає чимало часу.

 

Раніше Данія оголосила про надання Україні 15-го пакета військової допомоги на 1,7 млрд данських крон (247 млн доларів). До пакета ввійде ППО, дрони й артилерійські снаряди.

 

Нагадаємо, що Україна вже підписала безпекові угоди з Британією, Німеччиною та Францією.

 

23.02.2024