Головним режисером Театру ім. Заньковецької обрали Давида Петросяна.

Новим головним режисером Театру ім. М. Заньковецької став режисер Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Давид Петросян.

 

 

У Театрі ім. М. Заньковецької оголосили результати конкурсу на заміщення вакантної посади "головний режисер". Цю посаду відтепер обійматиме 32-річний український режисер, художник-постановник, автор музичного оформлення та сценограф Давид Петросян. Нещодавно режисер поставив на заньківчанській сцені першу у Львові свою виставу "Земля" за повістю Ольги Кобилянської.

 

Відомо, що наприкінці 1990-х років родина Петросянів переїхала з Вірменії до Славутича. У Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, який закінчив у 2016 році, Давид Петросян навчався у майстерні Володимира Судьїна. Також навчався на акторському факультеті в майстерні Олега Шаварського.

 

У 2016 році заснував театр "Practicum". Працював режисером-постановником Київського академічного драматичного театру на Подолі. З листопада 2017 року був режисером Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

 

"Я намагаюся споглядати людей, бо в кожного є чого повчитися. У будь-кого, навіть у моїх однолітків-режисерів. Якщо говорити конкретніше, то мені пощастило з майстром у Карпенка-Карого. Я вважаю, що Володимир Судьїн був найкращим майстром у нашому університеті. Попри те, що мав любов до радянського театру та режисерів, — це задавало певну манеру викладання.

Потім я деякий час працював у театрі «ДАХ». Звісно, у засновника театру Влада Троїцького є чого повчитися. Режисура — це про організацію простору, а це він уміє просто чудесно, іноді вибудовує його з нічого.

Зараз працюю в театрі Франка. Нас, режисерів, четверо, й у кожного свої методи. Про репертуарний театр найбільше я зрозумів від керівника театру Дмитра Богомазова.

Якщо ж говорити про вітчизняних митців, якими я захоплююся і у яких дійсно вчуся, то передовсім згадаю Сергія Маслобойщикова. Я вважаю, що він — культова постать у сучасному театрі. 

А з європейських — польський режисер Кшиштоф Варліковський. Це єдиний режисер, усі постановки якого я бачив. Він не просто вибудовує іншу форму в театрі, а настільки заглиблюється в розуміння матеріалу, намагається відчути своє ставлення до тексту. Здавалося б, ми всі знаємо Шекспіра і його тексти, але коли бачиш виставу Варліковського за Шекспіром, то розумієш: ти ніколи навіть і не подумав би, що так її можна поставити", – розповів про тих людей, яких вважає своїми вчителями, Давид Петросян у інтерв'ю виданню The Ukrainians. 

 

Нагадаємо, що в червні цього року виконувачем обов’язків генерального директора і художнього керівника Театру імені Марії Заньковецької призначено режисера Максима Голенка, який останні три роки працював головним режисером Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька. До цього був головним режисером недержавного «Дикого театру» (Київ).

 

«Я чудово розумію, в якому форматі працює цей театр, як працюють державні театри. І новий формат я буду вводити максимально обережно. Я зацікавлений, щоб тут з’явився ще й інший глядач. Але це буде поступова і дуже ніжна історія», – одразу після призначення на посаду в Театр імені Марії Заньковецької заявляв Максим Голенко.


 

23.10.2023